close
Interiérové doplňky

Minerální kameny přinesou do vašeho domova klid, lásku i hojnost. Podívejte se, jaké kameny u vás nesmí chybět

obrázek_2023-01-22_163238030

Síle minerálních a drahých kamenů věří lidé již po staletí, a tak i ti nejracionálnější z nás musí uznat, že na jejich energii nějaká pravda musí být. Pokud patříte k těm, kteří spoléhají na podporu kamenů v životě, pak by ani ve vaší domácnosti neměly kameny chybět. Které kameny to ale jsou a kam je umístit? Podívejte se na ty největší pomocníky, kteří vám udrží v domově lásku, klid, hojnost i dobrou energii.

V minulosti lidé věřili v sílu minerálních kamenů mnohem více, proto je měli doma i na sobě ve formě šperku jako symbol moci, podpory a ochrany. Je také známo, že jejich síla má až léčivé účinky, dokážou pomoci od bolesti, duševních problémů i špatných myšlenek. Ať už vás trápí cokoliv, kameny ve vaší domácnosti jsou malým krůčkem, který vám však může pomoci.

Jak kameny fungují?

Jejich účinky fungují na základě vibrací a rezonance, které vyzařují. Ty mohou proniknout až do vašeho těla a dokážou tak změnit hladiny vašeho myšlení, fyzickou rovinu i citové a duchovní naladění. Energie kamenů tak dokáže uvést vaše vnitřní energie do harmonie, klid najdete také v oblasti aury a čaker.

Jak vybrat kameny?

S výběrem správných minerálních kamenů vám pomůže každý, kdo se v těchto spirituálních oborech vyzná. Zkuste například zamířit do specializovaného obchodu s kameny, kde vám s výběrem přímo pro vás nebo celou vaši rodinu poradí. Mnoho informací ale najdete také na internetu. Můžete se tak rozhodnout na základě mnoha druhů:

  • Kameny zvěrokruhu — Horoskop je úzce spjatý s vaší osobností a povahovými rysy. Proto není divu, že jejich podpoření skrze kameny může vaší celkové rovnováze pomoci. Na internetu nebo ve specializovaném obchodě najdete doporučení, které kameny se hodí zrovna k vašemu znamení zvěrokruhu.
  • Kameny čaker — Každá čakra má vlastní barvu a účinek na váš život. Barva se pak odvíjí i od barvy kamene, se kterým můžete jednotlivou čakru podpořit. Například první kořenová čakra vyzařuje červenou barvou, proto pro podporu využijte rubín, granát nebo záhnědu.
  • Intuice napoví — Můžete se také spolehnout na vlastní intuici. Běžte si do obchodu vybrat ten správný kámen pro vás. Buďte v klidu, odpočatí a jen tak si mezi kameny vybírejte. Brzy si vaši pozornost přitáhne jeden z kamenů. To bude ten pravý právě pro vás.

Kam kameny umístit?

Někteří lidé mají v domácnosti jedno místo pro všechny kameny, je to takový novodobý oltář, který často doprovází i oblíbený svícen, solná lampa nebo květina. V některých domácnostech se ale mohou objevit kameny také na komodách formou výstavky nebo jako dekorace. Výjimkou není ani umístění na nočním stolku, takové místo je mnohem osobnější a pro každého člena rodiny osobitější.

Můžete se řídit podle vlastní intuice a najít minerálním kamenům vlastní místo podle toho, jak se vám zdá nejlepší. Pokud si ale nevíte rady, můžete se také řídit základními pravidly, které vám alespoň trochu napoví.

Kameny hojnosti

Místo pro hojnost, prosperitu a blahobyt najdete v levém nejvzdálenějším rohu od vchodu. Pokud chcete vaši prosperitu celé rodiny podpořit a mít tak celkový úspěch a hojnost v osobním i profesním životě, pak si levého rohu umístěte citrín. Tento kámen je známý jako kámen Slunce nebo záře, přináší celkové světlo, pozitivní energii a kreativitu do celého prostoru i do každého člena domácnosti.

Kameny lásky

Je pro vás nejdůležitější udržet si lásku a spojení celé rodiny? Pak můžete laskavost podpořit kameny. Do pravého rohu nejdál od vchodu umístěte růženín. Ten je obecně známý jako kámen lásky a porozumění.

Nezapomeňte kameny při každém úplňku umýt a umístit na měsíční svit, parapet bohatě stačí, nabijí se tak slunečním světlem a jeho silou. Kameny pak budou po další měsíc mnohem silnější a pro váš život přínosnější.

Zdroj foto: www. freepik.com

Komentáře k článku