close
Spolupráce

Cestování s koly? Poradíme, jakým způsobem to bude nejpohodlnější

cyklo

Jste vášnivými cyklisty a okolí vašeho bydliště už máte proježděné křížem krážem? Pak je načase vzít kolo a vyrazit objevovat i jiná místa. Jenže pokud se nechcete s kolem vláčet vlakem, je jedinou možností váš vůz. Jak vaše kolo bezpečně a efektivně převážet? Možností je hned několik a pomůžeme vám vybrat tu nejlepší.

Na zadních sedadlech

Máte-li prostorný vůz a plánujete jezdit sami nebo jen ve dvou, může být skutečně nejjednodušší sklopit zadní sedadla a kola pohodlně položit do auta. Pozor je třeba si dát jen na to, abyste si neušpinili interiér, a samozřejmě je nutné ověřit, že se vám tam vaše kola vejdou.

Střešní nosič

Nejrozšířenější typ nosiče kol je dodnes varianta na střechu vozidla. Tyto nosiče jsou obvykle dost variabilní, a snadno tedy přepraví kola různých velikostí. Je však vždy třeba ověřit, zda je vaše střecha uzpůsobena pro uchycení nosiče, a naučit se jej správně a bezpečně namontovat. Některé nosiče jsou také uzamykatelné, takže kolo můžete bez obav nechat na parkovišti. Výhodou je, že střešní nosiče jsou většinou přizpůsobivé různým typům vozů, a i když vůz vyměníte, obvykle půjdou použít. S koly na střeše se poněkud mění jízdní vlastnosti vozu, což může být pro některé řidiče méně pohodlné.

Nosič na tažné zařízení

Jedná se pravděpodobně o uživatelsky nejpříjemnější alternativu přepravy jízdních kol. Nachází se totiž ve velmi dobře přístupné výšce, takže upevňování kol je výrazně rychlejší a snadnější než na střeše. Nosič na tažné zařízení obvykle dovede uvézt až čtyři jízdní kola a problém nebývá i se stále oblíbenějšími elektrokoly. Samozřejmě je nezbytné, aby byl váš vůz vybaven tažným zařízením. Výhodou je, že nosič se nedotýká karoserie vozu, takže se vyhnete i riziku poškrábání laku. Pokud zrovna nebudete potřebovat vozit kola, můžete využít i box na tažné zařízení, který poslouží k úschově zavazadel a převozu nákladu, který byste do kufru dávat nechtěli, nebo se tam již nevejde.

Nosič kol na tažné zařízení můžete vybrat na e-hopu Filson Store, kde najdete širokou nabídku různých možností a snadno si vyfiltrujete přesně to, co potřebujete.

Zdroj obrázku: Pixabay

Komentáře k článku