close
Rostliny

Moderní umělé květiny váš interiér krásně rozzáří. Vyberte ty správné druhy

obrázek_2023-01-26_083158410

Chcete, aby váš domov působil útulně? Pak vám v interiéru nesmí chybět krásně kvetoucí rostlina, nejlépe více druhů. Co když ale nejste zrovna pečlivý zahradník a květiny vám dlouho nevydrží? Vsaďte na umělé květiny! Ty vás totiž nikdy nezklamou – a vy se tak nebudete muset starat o jejich údržbu.

Umělé květiny nové generace jsou k nerozeznání od těch živých. To je hlavní důvod, proč se k nim přiklání stále více lidí, dokonce ani interiéroví designéři na ně nedají dopustit. Jsou ale umělé rostliny opravdu natolik stejné? Ano. Už dávno totiž tyto umělé kousky nejsou žádným kýčem, který se téměř nehne a působí nepřirozeně na první pohled. Palmy a slunečnice minulé generace už dnes v obchodech nenajdete.

Nejvíce vévodí sukulenty

Drobné a zelené rostliny, které na první pohled vypadají jako živé. V obchodech s nábytkem a dekoracemi se většinou prodávají již kompletní s moderními květníky. Díky tomu nemusíte tolik přemýšlet nad celkovým vzhledem a rovnou si umíte představit, jak ve vašem interiéru bude nový přírůstek vypadat. Malé umělé sukulenty dodají celé místnosti klid a harmonii, proto se často objevují v nejrůznějších zákoutích domova. Umístit je můžete jak do kuchyně na okno či linku, tak i do obývacího pokoje na komodu nebo do ložnice na toaletní stolek či prádelník.

Už dávno nejde o kýčovitý plast

Moderní umělé květiny se již dávno nedají srovnávat s těmi z dob minulých. Už dávno se totiž nevyrábí pouze z neforemného plastu. Materiálů se používá mnoho, záleží na struktuře každé kopírované květiny. Květiny se tak vyrábí z pěnových materiálů, silikonu, koženky i textilie. Hlavním cílem je absolutní autentičnost, a tak se výrobci zaměřují i na drobné nedostatky, které živá květina určitě má. Záleží také na barevnosti všech stonků, listů i květů. Umělé rostliny jsou barvené podle těch skutečných, a tak najdete širokou škálu zelených odstínů.

Umělé květiny ve váze

Oblíbenosti se těší také umělé řezané květiny, které patří do vázy. Mezi nimi zejména vévodí eukalyptus, rozkvetlé pivoňky nebo luční kvítí. Taková kytice vám vydrží po celý rok a bude nádhernou ozdobou jídelního stolu nebo konferenčního stolku. Nemusíte tak každý týden kupovat novou živou květinu, máte o starost méně po celý rok. A pokud si takových kytic koupíte více, můžete je střídat každý den. Váš prostor tak bude stále originální, bude působit svěže a vesele.

Hlavní výhody umělých rostlin:

  • vhodné pro alergiky,
  • nemusíte je zalévat,
  • nikdy neuvadnou,
  • můžete je postavit kamkoliv, nejsou náročné na světlo ani teplo,
  • nemusíte se bát škůdců,
  • jejich tvar si určíte sami,
  • jsou vhodné také na terasu a jiného exteriéru,
  • péče o ně je téměř nulová.

Péče je nutná i v případě umělých květin

Přestože se může zdát, že o umělé rostliny nemusíte pečovat, opak je pravdou. Některé palmovité nebo dřevité umělé rostliny jsou kvůli absolutní autentičnosti obohacené o skutečné dřevo. V takovém případě se jedná o umělou květinu, která má některé živé přírodní prvky. Proto je třeba se o dřeviny starat a nepoužívat na ně chemické čistící prostředky.

U plně umělých rostlin to ale neplatí. Můžete je bez problémů čistit chemickými přípravky, opláchnout vodou. V opačném případě se totiž z vašich rostlin stanou nepříjemné a nevzhledné lapače prachu, s nimiž už se rozhodně chlubit nemůžete. Navíc po nánosem prachu se může textura materiálu poškodit nebo ztrácet svou barvu. Pro péči o rostliny vám bude bohatě stačit vlhký hadřík a prachovka. Jednou za půl roku květiny opláchněte vlažnou vodou ve sprše, rostliny tak budou vypadat zase jako nové.

Ať už jste milovníky nebo odpůrci umělých květin, jedno je jisté. Takové rostliny vypadají skvěle, vůni a živou texturu vám rozhodně nenahradí. Nezapomeňte proto mezi takové krásky vsunout občas i živou, krásnou květinu, která provoní celý prostor.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dekorace

Komentáře k článku