close
Spolupráce

Má smysl používat protein, i když nechcete velké svaly? Pomůže s hubnutím i zdravou stravou

proteiny

Mnoho lidé stále považuje proteinové nápoje za něco, co nepotřebují a co používají jen lidé, kteří pravidelně zvedají velké váhy a chtějí, aby jim narostly velké svaly. Možná je to proto, že v nás bílý prášek s příchutí nevzbuzuje dojem něčeho, co by naše tělo potřebovalo nebo ocenilo. Jenže proteiny jsou ve skutečnosti velmi užitečnou součástí stravy skoro každého člověka a mohou nám pomoci žít lépe, zdravěji i rychleji zhubnout. To dokazuje i velké srovnání, které hledá nejlepší protein na hubnutí. Zjistěte, co protein může udělat i s vaším tělem.

Proč používat proteinové nápoje?

Dává to smysl skoro u každého, zejména pak ale u lidí, kteří vědí, že mají potíž získat kvalitní zdroj bílkovin z běžných potravin. Jde o izolované proteiny z různých zdrojů ve formě, ve které se vyskytují i jinde – nejde tedy o nic umělého, ale prostě jen koncentrovanou formu kvalitní bílkoviny. Hlavní výhodou je tedy především to, že nabízí vysokou koncentraci bílkovin a velmi rychlou a snadnou vstřebatelnost.

Jak pomůžou při hubnutí?

Možná jste sami slyšeli, že v rámci redukční diety je potřebné zaměřit se právě na příjem dostatečného množství bílkovin. K tomu mohou proteiny snadno pomoci. Nabízí například velmi rychlou vysokoproteinovou svačinu s nízkým obsahem kalorií, která vás na dlouho zasytí. Jedna porce klasického proteinového nápoje nemá více než 500 kJ, ale dodá vám až 23 g čistých bílkovin. Proteinové nápoje bývají také obvykle mírně doslazované sladidly nebo sukralózou, takže si na nich pochutnáte, ale zároveň vás nebude honit mlsná a celkově ustálíte hladinu krevního cukru.

Jak vybrat správně?

Proteinů je na trhu samozřejmě celá řada. Vybrat ten nejlepší protein je samozřejmě náročné, ale hodně vám k tomu může pomoci velké srovnání na ecoblog.cz, kde najdete všechny podstatné informace, které vám pomohou vybrat toho nejlepšího parťáka pro vaši zdravou stravu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Komentáře k článku