close
nebezpečná místa

nebezpečná místaKaždý rodič chce pro své děti jen to nejlepší. Možná mezi podobně svědomité rodiče patříte i vy, a proto své děti zahrnujete nejen obrovským množstvím rodičovské lásky, ale zároveň i nejrůznějšími – různě drahými – věcmi. Moci svým dětem dopřát takřka vše je určitě fajn. Většina rodičů si myslí, že dopřát jim přepych, luxus a vše, na co si vzpomenou, je absolutní maximum. Jenže v drtivé většině dětských pokojíčků chybí praktické pomůcky a vybavení, kterévěřte nebo nestojí pár korun. Víte vůbec, kde všude číhá na vaše děti nebezpečí? Máte tušení, co byste si měli domů přikoupit či co naopak sklidit z jejich dosahu? Pokud ne, přečtěte si dnešní článek, který vás seznámí s nejvíce rizikovými místy.

 • Kabely a zásuvky

  Většina rodičů považuje za maximum, koupí-li do všech zásuvek ochranné kryty. Jen někteří z nich ale myslí i na všudypřítomné kabely, které také znamenají nebezpečí. Ukryjte je pod podlahovou lištu!

 • Úrazy přitahující rohy

  Nemáte-li celý interiér navržený pod taktovkou Jana Kaplického – známého odpůrce rohů – je vaše domácnost pro děti nebezpečná už jen tím, že na něho všude číhají ostré rohy či hrany. Krytky rohů zabrání nejednomu úrazu!

 • Dveře

  Všechny děti jsou zvědavé a zavřené dveře pro ně představují záhadu, kterou je třeba odhalit. Jak tomu zabránit? Bohatě postačí, pokud na balkonové a vchodové dveře nainstalujete bezpečnostní řetízek. Ten je mnohem výše než klika a zvědavé dětské ručičky na něj nedosáhnou.

 • Popálení a opaření

  Stačí chvilička nepozornosti a dítě na sebe zvrhne horký čaj. V mnohých případech to končí nepříjemnými popáleninami, ale věřte, že i tomuhle se dá velice snadno a levně předejít. Menším dětem kupte hrníček se speciálním uzávěrem. Ovšem pozor! Nebezpečí se neschovává jen v hrníčku s horkým nápojem, nýbrž i varné desky a sporáky představují problém. Kupte si proto jen takové výrobky, které mají dětskou pojistku.

 • Uklouznutí značí problém

  Uklouznout na podlaze není pro děti nijak zvlášť složitým úkolem. Laminátové či dřevěné podlahy či dlažba jsou sice na údržbu velice jednoduché, ale pro děti nebezpečné. Děti se rády klouzají, ale mnohem horší je, když se to stane nečekaně. Jak tomu zabránit? Bačkorkami s protiskluzovou podrážkou.

Tags : děti

Komentáře k článku