close

Určitě všichni víte, co je to aromaterapie. Pokud to nevíte, pak vám poradíme. Jedná se o působení vonných látek na lidský organismus, tělo i duši. Dnes si o ní popovídáme trochu více, protože díky aromaterapii můžete vytvořit z vašeho domova kouzelný domov plný vůní.

Aromaterapie vznikla před dávnými, předávnými léty. Jednou z nejstarších typů aromaterapie, o níž hovoří písemnictví, je aromaterapie podle Imhotepa v Egyptě, jejíž kořeny sahají 5 000 let zpět. Imhotep byl posléze díky využívání aromaterapie uznáván jako bůh medicíny a léčení. Vůní a aromaterapií jsou opředeny i příběhy okolo královny ze Sáby a Šalamouna.

Osvětlení

Jak na aromaterapii u vás doma?

I vy doma můžete využívat aromaterapii. Svůj domov můžete provonět čerstvě řezanými květinami, ale také vonnými pokojovými rostlinami. Další možností jsou vonné květinové směsi ze sušených květin, u nich by si však měli dát pozor alergikové, neboť sušené květiny v sobě udržují velké množství prachu.

Velmi oblíbeným způsobem provonění domova se stává odpařování přírodních aromatických esenciálních olejů, tzv. vonných silic či éterických olejů. Vonné oleje se kapají do aromalamp, které můžete vybírat podle vašeho vkusu.

V neposlední řadě můžete využít i vonné svíčky či vonné tyčinky. Oboje dvoje si zapálíte a jejich hořením se postupně uvolňuje vůně.

Veškeré prostředky aromaterapie ve vašem domově se stanou krásnou a stylovou dekorací.

Tags : AromalampyAromaterapieVonné svíčky

Komentáře k článku