close

Tyčový nebo ruční mixér je dnes již standardní výbavou každé domácnosti. Kuchtíci s nimi vyšlehají šlehačku, rozmixují polévkové ingredience nebo připraví lahodné smoothie. Není to však jen o míchání – mixér je skvělým pomocníkem, ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl vaření.

Multifunkční a časově nenáročný

Pokud rádi vaříte, bez spolehlivého pomocníka se v kuchyni zkrátka neobejdete. Mixér je přesně takovým pomocníkem. Míchání, sekání, hnětení, šlehání, a někdy dokonce i odšťavňování jsou funkce, které vám nabídne většina opravdu konných stolních mixérů. Všechny úkony tak zvládnete hravě, a ještě ušetříte čas, který můžete využít pro přípravu dalších chodů.

Mixér pro všechno

Už obyčejný tyčový mixér představuje značnou úlevu při vaření. Pokud se ale rozhodnete investovat do většího zařízení, rozhodně nebudete litovat. Pevná konstrukce, spousta nástavců a druhů nádob nebo automatické míchání bez nutnosti asistence jsou jen některé z výhod, jimiž oplývají velké mixéry a roboty. Poradí si se vším od měkkého ovoce a mléčných výrobků po tvrdé ořechy a podle nastavení je upraví přesně podle vašeho přání – ať už se rozhodnete pro mixování ingrediencí do podoby pyré, nebo jen sekání oříšků, během chviličky budete mít požadovaný výsledek.

Udrží vaše zdraví

Během procesu míchání a mixování se ze zpracovávaných surovin mnohdy vytrácí důležité živiny a vitamíny. Technologie je naštěstí už tak pokročilá, že se vyrábí také mixéry z materiálů, které tyto zdraví přínosné složky udrží aktivní. Vaše smoothie či polévka tak neztratí na kvalitě a vy budete zdraví jako řípa. Těch pár stokorun, které koupou zmizí z účtu se vám vrátí na méně častých  návštěvách lékaře.

Designový kousek

Máte rádi jednotný vzhled a trendy domácnost? Pokud vám mixér stojí na lince, můžete si vybrat takový, který se sladí s vaším interiérem. Oblíbenou kombinací použitých materiálů je sklo a kov, určitě ale nešlápnete vedle ani s barevnými provedeními. V minulosti byla trendy například zařízení v pastelových barvách, která skvěle ladila s kuchyní ve stylu provence, nebo již zmíněná kombinace skla a černého kovu, jež se naopak hodila do industriálně laděného prostoru. Dobře vypadá, a ještě dobře uvaří!

Kateřina Houšková

Copywriter

Psaní se věnuje od roku 2017, kdy začínala v redakci online magazínu. Přes něj se v roce 2019 dostala ke copywritingu, u nějž už zůstala. Na přání klienta s pečlivostí zhotoví srozumitelné texty, které osloví. Některé z nich naleznete také na produktvdetailu.cz.

Zdroj náhledové fotografie: Pressmaster / Shutterstock.com

Komentáře k článku