close
izolacia-domu

Podzim je barevné období, ale je jasnou předzvěstí toho, že se příroda ukládá k zimnímu spánku. Pro majitele domů a zahrad však zdaleka nejde o období nečinnosti. Naopak, je zodpovědné připravit svůj dům a jeho okolí na zimní období. Poradíme vám, kterým částem domu byste rozhodně měli věnovat pozornost.

Zkontrolujte vytápění

Mějte na paměti, že babí léto nemusí trvat dlouho a v některých oblastech není s příchodem listopadu výjimkou ani první sníh. Je tedy nejvyšší čas důkladně zkontrolovat topný systém, není nic příjemného mít problémy s kotlem v nejchladnějším období roku. Věnujte proto pozornost svému kotli, ale také všem svým radiátorům. Samozřejmě byste měli zkontrolovat nejen odvzdušnění, ale také otočné hlavice a termostat. 

Podívejte se na těsnění a izolaci

Méně oblíbenou podzimní úklidovou činností je určitě mytí oken. Tento úkol si však nenechávejte na později, protože úklid v zimních měsících je jistě méně pohodlný, než když stihnete den s příjemnými paprsky podzimního slunce. Ať už sáhnete po mytí oken Praha a necháte to na profesionálech, nezapomeňte alespoň zkontrolovat těsnění oken a celkově všechny izolační prvky domu. Dobrá izolace je nejen zárukou tepla a útulnosti, ale také nižších účtů za energie. 

Nezapomeňte na kominíka

Pokud má váš dům komín a rádi si zakouříte v krbu, nezapomeňte komín před zimou nechat odborně zkontrolovat a důkladně vyčistit. Není to velká investice a navíc získáte pocit, že je váš komín opravdu v pořádku a nepředstavuje žádné riziko, alespoň po celou zimu. 

Pozornost věnujte také střeše a okapům

Zimní období bude zatěžkávací zkouškou i pro vaši střechu. Vyplatí se proto na podzim důkladně zkontrolovat “korunu” vašeho domu, od samotné krytiny přes oplechování až po zimní doplňky a okapy. Mimochodem, právě okapy jsou během podzimu náchylné k ucpání a znečištění; měli byste se ujistit, že jejich průchodnost není omezena před příchodem prvního sněhu. Kromě čisticích prostředků a výměn klempířských prvků se vám při péči o střechu bude hodit také reflexní mikina, zejména pokud se vaše střecha nachází v těsné blízkosti silnice.

Zdroj fotografií: elements.envato.com

Komentáře k článku