close
Spolupráce

Na dotaci na nová okna Nová zelená úsporám light od ledna dosáhne více domácností

okna

Chcete nová okna, ale chybí vám finanční prostředky? Dotační program Nová zelená úsporám light se otevírá nyní širšímu okruhu žadatelů a nabízí šanci získat významný příspěvek pro zvelebení vašeho bydlení.

Doposud mohli dotaci využít zejména starobní důchodci, invalidé ve 3. stupni nebo také domácnosti, které pobírají příspěvek na bydlení. Od 17. ledna se ale otevřela nová výzva, která dává šanci více kategoriím uchazečů.

Co je nového?

Novými žadateli se mohou stát také domácnosti, které pobírají přídavky na děti, a státní příspěvek se může týkat také bytů v bytovém domě. Pro tyto rodiny se může jednat o významnou finanční injekci, která jim pomůže nejen zlepšit své životní podmínky, ale především také do budoucna šetřit například náklady na vytápění.

Je možné čerpat až 150 tisíc korun na zateplení, které zahrnuje také výměnu oken a vchodových dveří. Kromě této investice je možné získat až 90 tisíc korun na instalaci systému na solární ohřev vody s akumulační nádrží (bojlerem), nebo 60 tisíc korun na systém bez nové akumulační nádrže. V každém případě tak tyto domácnosti mohou dosáhnout na renovaci, kterou by si z vlastních prostředků pravděpodobně nikdy nemohly dovolit.

Výměnou oken uspoříte až 30 % tepla

Výměna oken či dveří je nejen estetickou záležitostí, ale má zcela zásadní dopad na vaše hospodaření. Kvalitní nová okna vám pomohou z dlouhodobého hlediska ušetřit spoustu nákladů na topení, jelikož snižují nežádoucí únik tepla a efektivně drží teplo uvnitř, abyste – jak se říká – “netopili pánubohu do oken”.

Dům po babičce? Žádný problém

NZÚ nabízí také program, který se trefně nazývá “Oprav dům po babičce”. V rámci tohoto programu je možné získat dotaci až 4 900 Kč na m2 na okna, ale klidně také příspěvek na venkovní stínění. Jestliže tedy nevíte, co se starým domem, je toto skvělá šance, jak jej zvelebit a přetvořit ve funkční bydlení, které vám nebude jen tahat peníze z kapsy.

Nevíte si rady?

Pokud váháte a bojíte se, že si v záplavě žádostí a podmínek neporadíte, neváhejte se obrátit na výrobce oken OTHERM, kteří vám navrhnou nejen ideální řešení pro vaše okna a dveře, ale pomohou i s dotací a nezbytnou dokumentací. Bydlet lépe a úsporněji nebylo nikdy snazší.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Komentáře k článku