close
Nezařazeno

Na míru, nebo sektorová? Vyberte si kuchyň přesně pro vás

pexels-mark-mccammon-1080721

Přemýšlíte o rekonstrukci kuchyně a zatím nevíte, zda zvolit kuchyni na míru, nebo dát přednost sektorovému výrobku? Nejprve zvažte vaše priority – co od kuchyně čekáte? Je to jen místo, kde co nejrychleji připravíte jídlo, nebo se zde setkává celá rodina, chodí sem návštěvy a vy zde trávíte během dne spoustu času? Podle toho se pak snadněji rozhodnete. Pokud chcete, aby kuchyně byla srdce vašeho domova, je nábytek na míru jasnou volbou.

Praktičnost a ergonomie

Při plánování kuchyně na míru si můžete vše zvolit skutečně tak, jako to prostor vyžaduje. Nejste limitováni sektorovými velikostmi, ale je jen na vás, kolik budou skříňky měřit, kam se budou otevírat a kde budou umístěné. Zásadně tak zvýšíte ergonomii prostoru, tedy jeho praktické využití s ohledem na vykonávané činnosti. Snadno také zamaskujete vady, které by jindy dělaly neplechu.

Kvalita a výdrž

Není pochyb o tom, že nábytek na míru je vždycky vyroben o poznání kvalitněji. U typových kuchyní se můžete časem setkat s rozjížděním dvířek, uvolněnými panty nebo opotřebováním povrchu. U kuchyní na míru můžete zvolit skutečně kvalitní a osvědčené materiály i atypické zpracování. Vše se dá přizpůsobit tak, aby do sebe na místě vše pěkně zapadalo. Vestavěné skříně navíc umí perfektně využít každý centimetr prostoru, třeba i u stropu nebo v rozích.

Na co pamatovat?

Než se pustíte do realizace kuchyně, vždy si vše pečlivě promyslete a připravte. Nebojte se na vše zeptat a seznámit zhotovitele s vašimi představami a návrhy. Konzultace s oborníkem vám pomůže udělat si jasno v tom, co je a není možné, ale i v tom, co je a není praktické. Kuchyně fotogalerie vám zase pomůže zvolit dekor, který se vám bude líbit, bude sedět do stylu vašeho bydlení a také se bude snadno udržovat. Pamatujte, že jde o velkou investici na spoustu let, a proto byste neměli dělat žádné kompromisy. Obraťte se na odborníky z JN interiér a nechte si poradit.

Zdroj obrázku: Pexels

Komentáře k článku