close
bathroom-1622403_640

Při plánování koupelny, ať už stavíte nový dům nebo rekonstruujete stávající, se dříve či později dostanete k návrhu obkladů. to je ten správný čas omrknout nejnovější trendy v obkladech koupelny a vybrat tu správnou variantu.

Trendem roku 2021 bude kombinování různých designů obkladů a dlažeb, například kombinace dlažby v imitaci mramoru či betonu s obkladem s tapetovým vzorem. Také mixování rozměrů obkladů velkoformátových s obklady malých rozměrů.

Keramická dlažba imitující přírodní materiály

Dlouhodobým trendem jsou keramické obklady a dlažby v imitaci mramoru a dalších kamenů, případně imitace cementové stěrky v přírodních odstínech. Nově jsou tyto oblíbené vzory také v různých barvách, těmi nejoblíbenějšími jsou hořčicová, petrolejová nebo bordo. Mezi tyto imitace patří i terazzo s různě velkými dekorativními zrny, nově také v barvách – v modravých, zelenkavých či v pudrových odstínech.

Možná se zdá, že mramoru už bylo dost, že už je dost okoukaný. Jenže se zdá, že ještě není ten správný čas od mramoru upustit, jeho bohatá dekorativní kresba má co nabídnout. Velkoformátové obklady imitující mramor jsou do koupelen stále žádané.

Žhavý trend – obklady s přírodními motivy

Trendové obklady z keramiky, které vypadají jako fototapety či obrazy, dodají šmrnc jakékoliv části interiéru, tedy také koupelně. Květinové, rostlinné vzory, často kombinované se zvířecími motivy, to všechno jsou ideální vzory pro tento typ obkladů. Nejlépe vyniknou, když se jimi obloží jen jedna stěna, v koupelně budou tyto nepřehlédnutelné obklady výborně ladit s jednoduchými, jednobarevnými obklady.

Černá a bílá není nuda

Černobílé kombinace nás provázejí v bytovém designu v podstatě neustále. A stále jde o živou a velmi oblíbenou kombinaci. To nepřeberné množství povrchů, od optických efektů, hry světla a stínu, přes mozaiky až po černobílé terazzo. Když ještě vhodně nakombinujete malé a velké formáty, bude vaše koupelna dokonalá.

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku