close
Byty a domy

Nemůžete prodat dům? Možná za to může vaše zahrada

park-full-vegetation_179755-4495

Není pochyb o tom, že příjemné prostředí jak v interiéru, tak exteriéru, je základním faktorem, který v kupci vyvolá touhu pro koupi. Jenže zahrada je právě kamenem úrazu, na něhož se často zapomíná. Což je velká škoda. Protože kde jinde si kupec představí relax a zábavu po dlouhém pracovním dni, než na čisté a udržované zahradě? Prozradíme vám faktory, které zásadně ovlivňují prodej vaší nemovitosti.

Okamžitě se zbavte všech odpadků

Papíry, kartony, staré hračky a jiné harampádí, které skladujete v jednom z koutů vašeho dvora či zahrady, by mělo co nejrychleji zmizet. Možná vám to tak nepřijde, ale čím je zahrada (ale také interiér) čistší a prázdnější, tím lépe se potenciální kupec u vás cítí. Kromě toho si může mnohem snadněji představit svou vizi k úpravě své nové zahrady.

Nezapomeňte na zahradní gril či udírnu

Kdo by nemiloval posezení s přáteli či rodinou při odpoledním grilování. Mnoho z nás si také užívá domácí udírnu a produkty z ní. A právě to je další bod, na který byste se měli zaměřit. Zbavte se všeho kolem, co s grilováním nemá nic společného. Staré mastné tácky vyhoďte, špinavé a zašlé nádobí pořádně vyčistěte a dlažbu od oleje pořádně vydrhněte.

Pozor na zahradní nábytek!

Starší nábytek, i když je stále funkční, vám může také odehnat potenciálního kupce. Možná si sami představte, jak byste se cítili, kdybyste vešli na zahradu, jejímž ústředním bodem je ošklivý ratanový nebo plastový nábytek, na němž jsou znát vlivy počasí.

Zbytečnosti

Chápeme, že někdo přímo zbožňuje ty bílé sochy, trpaslíky, plameňáky, velmi výrazné a barevné cedule s nápisy nebo umělecká kovová díla vlastní výroby. Jenže právě tyto předměty vytváří v člověku nesourodý pocit, který výrazně ovlivňuje rozhodování při koupi. Pamatujte, že někdy méně je více, proto raději zahradu naprosto vyprázdněte, než že se ji budete snažit zútulnit pomocí zmiňovaných předmětů.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : nemovitostprodej

Autor Michaela

Komentáře k článku