close
Garáž

Nevyužitá garáž aneb jak si poradit s jejím prostorem?

carpentry-workshop-equipped-with-necessary-tools_124865-1590

Máte doma garáž, kterou ale absolutně pro parkování auta nevyužíváte, protože parkujete pod přístřeškem před domem? Proč ji tedy nevyužít k něčemu užitečnému? Třeba jako odkládací prostor pro všechno, z čeho doma šílíte, protože nemáte dostatek úložného místa?

Efektivní organizace garáže je základ

Na stěnu garáže namontujte police a přizpůsobte je pro předměty, které potřebují uložit. Mezi ty nejčastější patří vánoční ozdoby, sezónní oblečení nebo sportovní využití. Police vybavte jak plastovými velkými boxy s uzavíráním, ale také otevřenými koši, co evokují okamžitě danou věc uložit.

Jízdní kola můžete zavěsit na háky a zbyde vám prostor, který můžete věnovat svým dětem. Vytvořte jim hernu, díky níž budou mít ve svém pokojíčku stále uklizeno.

Když chybí spižírna

Při zařizování kuchyně jste zapomněli na potravinovou spíž nebo potravinová skříň je velmi malá a vaše nákupy prostě nepojme? Nic vám nebrání k tomu, abyste z části nevyužité garáže vytvořili prostor pro uložení potravin. V hlavní roli tu opět jsou police přizpůsobené vašim zásobám, jako jsou konzervy, mouky, cukry, balené vody, toaletní papír apod.

Garáž pro sportovně založenou rodinu

Milujete sport, ale všude se vám válí nějaké sportovní náčiní, které nikdy nemůžete najít, když to nejvíc potřebujete? V tomto případě vás zachrání nastavitelné police. Do nich pořiďte různé závěsné košíky na tenisové míčky, háčky na tenisové rakety a pálky, obrovské plastové boxy na míče a menší boxy na sportovní rukavice, švihadla, cvičící gumy a podobně. Nezapomeňte také na odkládací poličku pro helmy na kolo a chrániče či in-line brusle.

Pracovní koutek pro kutily

Pořádná dílna je snem mnoha mužů, zvláště těch, kteří stále něco tvoří a vymýšlí. Garáž je ideálním místem pro pracovní prostor kutilů. Vybavte ji pracovním stolem, policemi, magnetickými držáky. Také nezapomeňte umístit tyto předměty tam, kde jsou elektrické zásuvky, abyste se vyhnuli prodlužovacím kabelům.

Zdroj foto: freepik.com

Komentáře k článku