close

MozaikaŽijete v bytě či domě, jenž vám ochotně slouží již několik let, je vaší součástí a doslova jste se s ním sžili, ale i přesto vám vzhled interiérů začíná připadat nudný, nezajímavý, starý a okoukaný? Místnosti, které dříve sršely novotou, pestrými barvami, originalitou a nápadem, začínají být omšelé, zašlé a vy se v nich cítíte špatně? Již to není ten domov, ve kterém jste chtěli trávit co nejvíce času, rádi jste do něj zvali svou rodinu i přátelé, ale najednou to všechno vidíte jinak? Možná jste se dostali do fáze, ve které se vám celkový vzhled místností nelíbí, ale zároveň neindisponujete takovými finančními prostředky, abyste si mohli dovolit celkově překopat každou místnost. Nevadí! Právě v tento okamžik přichází na řadu pomocnice, která snadno a hravě vyřeší váš problém. Stačí jí jen dát šanci!

 Mozaika – nestárnoucí dekorace

Ano, řeč je o mozaice, jejíž historie sahá daleko do doby 2000 až 3000 let před naším letopočtem. I po mnoha staletích se stále těší vysoké oblíbenosti a popularitě i hojné využívanosti. Nabízí široké spektrum využití – hodí se jak do koupelen, tak i do kuchyní či obývacích pokojů. Její využití se neomezuje pouze na zdi, což je fakt, který mnoho lidí opomíjí – mozaiku lze použít i  na výzdobu podlahy a to kdekoli v bytě. Toužíte-li po originálně vyhlížejícím interiéru, ale nechcete nebo nemůžete volit extravagantní proměnu, sáhněte po zajímavé mozaice, která vaše místnosti nenuceným způsobem oživí. S mozaikou můžete velice snadným způsobem vytvářet dekorace podle svých nápadů, chcete-li proměnit větší plochu, nabízí se obklady či dlaždice, které mozaiku imitují.

Vlastní nápad? Ano, samozřejmě!

Mozaika představuje malé kousky, které lze různě skládat k sobě, čímž vznikají zajímavé tvary i vzoryMozaika. Nespornou výhodou mozaiky je právě ona nespoutanost, se kterou můžete dekorace ve vašem interiéru tvořit. Díky kombinaci různých dílků, které mají rozdílné barvy, získáte originální vzor, který bude skrývat část vašeho já, právě díky ručnímu skládání a vlastnímu nápadu. Mozaika se výborně hodí na zaoblená či nepravidelná místa, jakou jsou například vany či různé sloupky. Výběr je široký, mozaiky mohou být lesklé i matné, barevné či nebarevné, s glazurou či bez a dokonce i protiskluzové. Pro aplikaci mozaiky je třeba jistá dávka zručnosti, kterou ale nedisponuje každý. V takovém případě se nabízí možnost povolat na lepení mozaiky zkušeného řemeslníka, který může věrně okopírovat váš nápad.

Imitace mozaiky vyřeší problém s velkou plochou

Řešíte-li problém, kdy toužíte po mozaikovém vzhledu, ale nechcete se piplat s velkou plochou, využijte možnost pokládek v podobě dlaždic či obkladů, které mozaiku velice věrně napodobují. Jejich výhodou je především pokrytí velké plochy a fakt, že vůbec nemusíte procházet procesem složitého spárování. Někdo může velkoplošnou imitaci mozaiky považovat za problém, jelikož v takovém případě nemůžete na plno pustit svou fantazii.

Materiál

Mozaikové obklady se ve většině případů vyrábí z keramiky, skla či kamene, setkat se ale můžete i s dřevěným masivem, plechem, perlami či kokosem. Výhodou skleněné mozaiky je, že neabsorbují vodu a mohou imitovat kov i kámen. Stejně jako keramická varianta patří k levnějším záležitostem. Záleží to čistě na vašem vkusu a možnostech, který druh mozaiky si můžete dovolit.

Mozaika je zkrátka i po tolika letech stále velice moderní. Kdo se nespokojí s klasickými čtverečky, může sáhnout po originálnějších tvarech – obdélníčkách, kolečkách, květinách ale třeba i slzách. Vše je otázkou vkusu. 

Tags : interiérmozaika
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response


Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /www/doc/www.bydleni21.cz/www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /www/doc/www.bydleni21.cz/www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /www/doc/www.bydleni21.cz/www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /www/doc/www.bydleni21.cz/www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492