close
no thumb

vymalba2V dnešní moderní době se setkáváme často s tím, že mnozí lidé se chtějí odlišit od těch ostatních. Nechtějí být stereotypní, naopak touží přijít s něčím jedinečným a originálním, čeho není všude kolem k vidění. Je jen na každém z vás, jestli se s tímto také ztotožňujete, nebo byste raději zůstali u osvědčené klasiky. V každém případě, pokud se nejrůznějších experimentů v interiéru nebojíte a jste i do jisté míry extravagantní, nic vám nebrání se pustit třeba do atypické výmalby.

Kreativita, představivost, extravagance

Netradiční vymalování místnosti může vypadat jakkoliv. Představivosti a kreativitě se v podstatě meze nekladou. Je však dobré se řídit určitými radami. V prvé řadě platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Není tak potřeba nic složitého. Velmi dobře působí například dvoubarevně řešený pokoj, jehož netradičností jsou zkosené hrany či nepravidelné křivky mezi dvěma barvami výmalby. Barvy mohou být klidně kontrastní. Uveďme tak například modrou a bílou! Obecně to určitě není dobré s barevností přehánět, více než tři barvy na stěně místností by stoprocentně nepůsobily dobrým dojmem.

vymalba3Dalším tipem netradiční výmalby interiérových prostorů mohou být tzv. „cákance“. O co jde? Je to vlastně základní podkladová barva, do které je vhodným způsobem nanesena barva další, obvykle opět kontrastní v podobě cákanců. Vypadá to potom, jako by byla zeď nacákaná a trochu potečená. Výsledný design je však velmi poutavý a působí moderním vzhledem.

Posledním námětem, o kterém se v článku zmíníme, je potom barevný strop. Možná se někteří budou divit, ale není to dnes již zase žádnou neobvyklostí. Je sice pravdou, že barevný strop se nebude hodit do každé místnosti. Je také důležité, jaké jsou využity barvy. V tomto případě doporučujeme spíše příbuzné a ne moc pestré barevné provedení. Strop může být buď stejné barvy, jako je celá místnost, případně může být barvy odlišné, ale jak již bylo řečeno, pokud možno odstínově příbuzné.

vymalba1Rozhodnete-li se vymalovat celý byt, přece jen vám doporučíme profesionály. Pokud však uvažujete, že obnovíte vzhled třeba jedné, dvou místností a troufáte-li si, můžete se do práce pustit i vy. Nakoupíte-li si potřebné pomůcky, kterými jsou hlavně příslušné barvy, dále potom válečky, štětce a v rámci možností i speciální aplikační pistole, nebude to zase tak složité a pravděpodobně i ušetříte a hlavně budete moci uplatnit vaši osobitou kreativitu a představivost!

Komentáře k článku