close

Podzim je v plné síle a spolu s ním už končí dlouhá sezona sečení trávníků. Mnozí z vás již mají této činnosti možná plné zuby a tak si oddechnou. Určitě by to však nemělo vypadat tak, že vám při posledním sečení sekačka doslova odpadne od rukou a další kontakt s ní bude až někdy za půl roku, tedy na jaře. To by byla rozhodně velká chyba.

shutterstock_281544557

Očištění od nečistot

Všechny stroje a zařízení vyžadují určitou péči a tak to platí i u sekačky. Také ta si zaslouží servis nebo minimálně prohlídku a pečlivé zazimování. Na podzim se vyplatí sekačku pořádně vyčistit. Přece jen po dobu několika měsíců se v jejich útrobách usadilo spoustu nečistot, nalepila se tam mokrá tráva nebo se třeba v některých částech mohla zacpat listím. Není to nikterak náročná práce. Postačí vám kus hadru, maximálně špachtle. Dávejte však při čištění pozor, abyste se nezranili zejména o ostrý nůž.

Kontrola sekacího nože

Zkontrolujte také sekací nůž nebo nože, pokud potřebují dobrousit, udělejte to klidně nyní a neodkládejte to zbytečně na později. Jedná-li se o benzínovou sekačku, je dobré, aby v ní nezůstaly žádné provozní kapaliny – benzín a olej dolijete zase na jaře před počátkem sezónních prací. Toto platí zejména, pokud budete sekačku skladovat v chladnějších místech, třeba i tam, kde mrzne.

Kde sekačku skladovat?

A dostáváme se k otázce, kde sekačku přes zimu uskladnit? Zvolte především bezpečné místo. Pokud možno v chladnějším prostředí a hlavně tam, kde nebude zavazet. Všechno by mělo mít vyhraněno své vlastní místo.

Neodkládejte případný servis

Pokud při prohlídce sekačky zjistíte nějaký problém, neváhejte a navštivte s ní odborný servis. Zde můžete očekávat profesionální přístup a vyřešení prakticky jakéhokoliv problému – zde opět platí, že oprava by se neměla jakkoliv oddalovat, není nic horšího, než dělat věci na poslední chvíli, na jaře budete mít potom klid a náskok!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response