close
Komerční články

Rekonstrukce střechy: Jakou zvolit střešní krytinu na šikmou střechu?

Pokud vás v nejbližší době čeká rekonstrukce střechy domu, pak nesmíte zapomenout ani na výměnu střešní krytiny, pokud je současná v již nevyhovujícím stavu. Záleží krom jiného na tom, jaký typ střechy dům má. V dnešním článku se zaměříme na šikmé střechy.

shutterstock_90858968

Co jsou šikmé střechy

Šikmé střechy jsou v našich končinách vůbec nevyužívanější. Jde o typ, který tvoří krov, střešní plášť a dále pak různé doplňky. Už z názvu vyplývá, že má konstrukce střechy určitý sklon. U šikmých střech jde konkrétně o sklon do 45 stupňů. Pakliže je větší, už se dá hovořit spíše o takzvaných strmých střechách, je-li téměř nulový, jde naopak o střechy ploché.

Šikmé střechy jsou oblíbené nejen z hlediska estetiky, ale jsou i praktické vzhledem ke klimatickým podmínkám, které panují v České republice. Dobře odolávají větru, dešti a sněhu. Vyznačují se rovněž i dlouhou životností. Je ale pravdou, že jejich stavba či rekonstrukce není zrovna jednoduchou záležitostí. Vždy je tak dobré si na to pozvat odborníky, například z firmy Střechy Novák. Tato společnost má v oboru dlouholeté zkušenosti. Pravidelně se účastní velké výstavy Střechy Praha, kde se prezentují ti nejvýznamnější výrobci střech a střešních krytin.

Volba střešní krytiny

Na šikmé střechy se dají použít prakticky všechny druhy střešních krytin. Klasikou jsou betonové či keramické tašky, které se usazují na latě. V případě, že chcete využít šindele, je třeba počítat s tím, že krov bude nutné obohatit bedněním tak, aby se šindele daly dobře upevnit. Použít lze i asfaltové pásy, ty však v případě šikmých střech nejsou tak často k vidění. Asi nejméně praktické je pak použití dřevěných šindelů, které nemají tak dlouhou životnost. Ano, i na životnost krytiny je třeba si dávat pozor, abyste střechu nemuseli opravovat už za nějakých 5 – 10 let. Kvalitní střecha by měla vydržet desítky let.

Tags : Střechy Praha
Marks

The author Marks

Leave a Response