close

Možná si ještě neumíte představit, že byste žili v kontejneru. Po pravdě je to ale způsob bydlení, který si nachází stále větší oblibu i u nás. Obytné kontejnery nabízí možnost bydlet rychle, pohodlně a kreativně.

Trochu nepovšimnutý zůstává fakt, že přepravní kontejnery, z nichž je toto bydlení sestaveno, jsou navrhovány tak, aby udržely stabilitu i při velkých hurikánech, či zůstaly bezpečné při požárech. Díky tomu je kontejnerový dům také velmi bezpečný. Pojďme se podívat na další výhody obytného kontejneru.

1. Cenově dostupné bydlení

První a největší výhodou bydlení v kontejneru je jeho relativně nízká pořizovací cena, tedy alespoň v porovnání s domy stavěnými klasickým způsobem. Oproti běžné tavbě je kontejnerový dům levnější nejméně o čtvrtinu.

2. Mobilní a variabilní

Představte si: postavíte si bydlení jen pro dva, ale jak se tak rodina rozrůstá, přistavujete další kontejnery do stran či do patra. A když vás už stávající bydlení omrzí, postavíte si ho úplně jinak a klidně i na jiném místě. Variabilita staveb z obytných kontejnerů je dalším z důvodů, proč je tento způsob bydlení zajímavý.

3. Snadná a rychlá realizace

Chcete rychle bydlet? Tak to vám stačí jen sehnat výrobce nebo distributora kontejnerů a nápad, jak si je sestavit na pohodlné bydlení. I když se to možná zdá složité, postavit si dům z kontejnerů je překvapivě snadné a rychlé. Přinejhorším si můžete pozvat firmu, která se na tento typ staveb specializuje.

4. V souladu s přírodou

Kontejnerové bydlení je šetrné k životnímu prostředí. To, že jste zvolili právě tento materiál na stavbu svého příštího domu, recykluje několik z více než 17 milionů kontejnerů, které se někde na naší planetě nachází. Jestliže se rozhodnete využít vyřazené kontejnery, uděláte pro životní prostředí opravdu dost. A stačí jen pár kosmetických úprav, aby vznikl váš dům snů.

Tags : bydlení v kontejnerukontejnerové bydleníkontejnerový důmobytný kontejner
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response