close

Ocet vyčistí celý dům, a bez chemie

Pravidelný úklid je základní činností každého z nás. Tedy alespoň v případech, kdy vám záleží na pořádku a čistotě, což by mělo být v oblasti domácnosti na prvořadém místě. Jedině tak se totiž budete moci cítit u vás doma co nejpříjemněji, budete spokojeni se svým zázemím. Není ovšem úklid, jako úklid. Často je tato činnost podceňována, je vykonávána pouze z jakési povinnosti a nemá nejvyšší efektivitu.

Ocet
Ocet

Co se týká čištění, je možné postupovat nejrůznějšími způsoby. K sehnání je spousta chemických preparátů, které téměř s jistotou vyčistí skvrny snad všeho druhu. Pokud byste však zatoužili po „čištění bez chemie“, tedy ekologickou a zdraví zcela neohrožující cestou, můžete využít například ocet.
Ano, řeč je o obyčejné látce, kterou má doma po ruce každý. Možná, že jste ani nevěděli, jakou sílu má právě obyčejný ocet – můžete ho použít snad v každé místnosti vašeho bytu nebo rodinného domu.

Kuchyně – lednice, dřez, mikrovlnka

Kuchyně je místem, kde se připravují nejrůznější pokrmy. Zde musí být opravdu zvýšený důraz na čistotu a hygienu. A na jaké konkrétní čištění lze ocet v kuchyních použít? Hravě s ním vyčistíte dřez, ale i lednici nebo mikrovlnou troubu.

Při čištění využijete roztok octu s vodou v doporučovaném poměru 1:1. Na pomoc si připravte kartáč nebo hadřík.

Umyvadlo, sprchový kout, vana a záchod

Octem, respektive jeho roztokem velmi dobře vyčistíte i umyvadlo, záchod nebo třeba vanu či sprchový kout. Návod je jednoduchý: Stačí nalít hrnek roztoku, klidně i koncenrovanějšího, do vany, umyvadla nebo záchodové mísy. Ponechte působit alespoň tři hodiny. Potom přidejte trochu jedlé sody a kartáčem veškeré stěny a dno opatrně vyčistěte, spláchněte vodou a uvidíte obrovskou změnu.

Skleněné povrchy a nábytek

Ocet si poradí rovněž s nečistotou na skleněných površích a nábytku. Jediný rozdíl je zde v tom, že se ocet nenechává příliš dlouze působit – zvláště u nábytku. Jednoduše namočíte hadřík a skleněné povrchy či nábytek jemně umyjete, potom můžete stejný postup opakovat za využití obyčejné vody – nezapomeňte následně dosucha utřít.

Tags : ocet
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response