close
Zahrada

Užitečné tipy pro výběr dětské prolézačky

33BR0RUYNksloG3whGECoTY-sCLSBOeS3q7Lnkg-kFM

O dětech je známo, že jsou velmi akční, tvořivá, zvídavá a že je velice těžké je alespoň na chvíli zabavit. Mnoho rodičů se tak velmi často trápí s otázkou, jaký program svým ratolestem připravit, aby doma nevymýšlely samé neplechy. Jestliže máte rodinný domek a u něco prostornou zahradu, pak je dnešní článek určený právě vám. Jen máloco zabaví dítka natolik, jako dětské hřiště a prolézačky. Kdo má zahradu, může dětem vykouzlit soukromé hřiště, na které si budou moci chodit hrát kdykoli se jim zachce – nejenže tak nebudou muset nikam chodit, ale i vy je budete mít neustále na očích. Proto se podívejte na užiteční tipy, které vám poradí, jak postupovat při výběru dětské prolézačky.

33BR0RUYNksloG3whGECoTY-sCLSBOeS3q7Lnkg-kFM

Vyberte správné místo

V první řadě je potřeba vybrat pro dětskou prolézačku správné a bezpeční místo. Nejlepší bude takové, na které uvidíte z domu. Myslete na to, aby prolézačka nebyla umístěna v blízkosti zahradního jezírka nebo bazénu. Co se podkladu týče, zapomeňte na beton nebo dlažbu, které nejsou příliš bezpečné. Ideální je obyčejná travnatá plocha, která dětem ani při možném pádu neublíží.

Stabilita dětské prolézačky

Současný trh nabízí nepřeberné množství dětských prolézaček, které mají skluzavky, žebříky i houpačky. Rozhodně tak je z čeho vybírat a každý rodič tak jistě dokáže najít takovou alternativu, která bude pro jeho děti zajímavá a pro něho po finanční stránce dostupná. Jakmile prolézačku vyberete, dbejte na její dostatečné ukotvení do země, aby nedocházelo ke kývání nebo třeba vyvrácení. Důležité rovněž je prolézačku průběžně kontrolovat a případně nahradit poškozené části či utáhnout šrouby a podobně.

Nejoblíbenějším materiálem je dřevo

Co se materiálu týče, jistě vás nepřekvapí skutečnost, že nejoblíbenější variantou je dřevo. Dřevo je přírodní, kvalitní a postupem času získává na kráse díky pro něho typické patině. Vyrábí se ale i dětské prolézačky z plastu, které mohou mít mnoho barev.

Komentáře k článku