close

Zalíbila se vám plovoucí podlaha, která si srdce stále většího počtu lidí získává nejen pro svůj vzhled, ale i rozumnou pořizovací cenu a nikterak nenáročnou údržbu? Chtěli byste si ji položit sami, aniž byste byli nuceni pozvat si domů profesionála, ale máte strach, že tento úkol nezvládnete? Pak vás jistě potěšíme skutečností, že plovoucí podlahu si dokážete položit sami – stačí jen vědět, jak na to a s tím vám poradíme v následujících řádcích.

oVwCuGOVxBCh_F7AY8YQtREHQHhox6pGDOUf2aTMBv8

Krok první: podklad

V první řadě je nutné pro položení plovoucí podlahy zajistit rovný podklad, protože plovoučka je velmi citlivá na nerovnosti. Jestliže si nedáte práci s tím, že nerovnosti odstraníte, zapřičiníte se tak o to, že vám podlaha začne vrzat, skřípat a po čase se mezi ní vytvoří nevzhledné mezery.

Krok druhý: izolace

Pod plovoucí podlahu je nutné použít tepelnou izolaci, k čemuž můžete použít například mirelon. Tu pečlivě rozložte tak, aby se jednotlivé části lehce překrývaly a u zdí ji vytáhněte alespoň o 3-5 cm – přebytek odříznete během lištování. Jestliže nebudete mít k dispozici mirelon, dají se použít i korkové desky – ty jsou sice dražší, ale zase se jedná o přírodní materiál.

Krok třetí: podlaha

S podkládkou plovoucí podlahy začněte nejlépe v levém rohu místnosti. Dejte si záležet, aby mezi stěnou a podlahou zůstala alespoň 1 cm velká dilatační spára – podlaha bude pracovat a mohlo by se stát, že by se vlivem nedostatku místa mohla začít u zdi kroutit. Při spojování jednotlivých dílů je dobré použít nejen kladivo, ale i dřevěný hranol, kterému se říká doražeč. Kdybyste kladivem udeřili přímo do podlahy, s největší pravděpodobností byste ji nenávratně poškodili.

Krok čtvrtý: závěr

Jakmile budete mít podlahu položenou po celé místnosti, můžete odstranit dilatační klínky. Tím je celý úkol hotový a vy si můžete užívat svou novou podlahu, která vás bude daleko více hřát u srdce, neboť jste si ji dokázali položit úplně sami.

Tags : jak položit plovoucí podlahuplovoucí podlahapodlaha
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response