close

O potřebě komínu se lidé přesvědčili už dávno, zejména v dobách, kdy se k vytápění používala tuhá paliva. Důležitý byl hlavně materiál. Dřevo používané ve středověku nebyl moc dobrý nápad, způsobilo nejeden požár města a dlouho nevydrželo. Později se komíny začaly vyrábět z cihel, což byl bezesporu krok správným směrem, nicméně pro odvod tuhých paliv ani tento materiál není dostatečně odolný.

Nerezový komín je sázka na jistotu /
Nerezový komín je sázka na jistotu /

Proto se lidé soustředili na vývoj ještě odolnějšího materiálu, který by přečkal vysoké teploty i reaktivitu spalin. Takovým materiálem je nerez. Komíny z nerezu jsou v současné době velmi oblíbené zejména díky skvělým vlastnostem. Vydrží působení vlhkosti, extrémních teplot i chemických sloučenin. Jejich hmotnost je zanedbatelná oproti jiným typům, takže se s nimi velmi dobře manipuluje. Lze je bez problémů instalovat také na starší domy, nerezové komíny nepotřebují vlastní základ, takže je můžete připevnit i zvenku na fasádu a budou vám skvěle sloužit.

A jak nerezový komín vypadá? Celý komín je vyroben z nerezové oceli, skládá se z jednotlivých dílů. Můžete si sice pořídit celý komínový set, nicméně pro tento stavebnicový systém je typické, že si lidé komín kupují po jednotlivých dílech a sestavují na míru podle toho, jak potřebují komínové potrubí vést. Nerezový komín poskytuje velké množství různých dílů a rovněž redukcí pro napojení nejrůznějších potrubí. Bez problémů tak nerezový komín spojíte s jakýmikoli kouřovody.

V komínu se vytváří podtlak, který vyhání spaliny ven, není-li v komínu tah dostatečný, lze jej jednoduše regulovat pomocí regulátoru komínového tahu a v případě potřeby jej generátor komínového tahu vyrobí. Navštivte Komíny-nerez.cz a objednejte si komínový systém z nerezové oceli i vy.

Tags : komíny

The author Bydlení21.cz

Leave a Response