close

Ať už patříte mezi zaryté odpůrce žehlení, nebo si naopak v této činnosti libujete a představuje pro vás příjemné odreagování, náš dnešní článek a pár užitečných tipů v něm se vám zaručeně bude hodit tak či tak. Neslibujeme, že se po přečtení posledního řádku budete na žehlení dívat jinak či že se s ním snad spřátelíte, ale přinejmenším vás z něho nebudou bolet záda a i to se dá považovat za malý úspěch. Jestliže chcete tuhle činnost urychlit a zjednodušit, nenechte si náš dnešní článek ujít. Poradíme vám jak vybrat to pravé žehlicí prkno.

žehlicí prkno

Výška prkna

Základním předpokladem pro výběr žehlicího prkna je nastavitelná výška. Jestliže u vás doma žehlí vícero lidí – například maminka, dcera – a každá je jinak vysoká, možnost nastavitelné žehlicí plochy umožní každému pohodlné žehlení ve výšce, která mu maximálně vyhovuje.

Žehlicí plocha

Až se budete poohlížet po novém prkně, berte ohled i na vlastnosti žehlicí plochy. Ta by měla být v první řadě dostatečně dlouhá a široká, abyste na ní pohodlně vyžehlili trička i složité košile. V řadě druhé je důležité, aby disponovala dobrou propustností. Pára musí během žehlení procházet skrz, aby se nesrážela a nemáčela tak žehlené prádlo.

Stabilita

Jen na stabilním prknu, které se nekývá, neujíždí například na plovoucí podlaze či na koberci vám umožní takové žehlení, o kterém se vám až do dnešního dne ani nezdálo. Nejenže byste si s nestabilním prknem přidali práci, kdy byste jej neustále museli posunovat z místa na místo, ale zároveň byste zvýšili i riziko možného popálení, což by rozhodně nebylo příjemné.

Potah prkna

Co se potahu prkna týče, snažte se vybrat takový, který se po pár žehleních nevytáhne ani nijak jinak nezdeformuje. Zároveň by měl být propustný a odolný vůči vlhkosti, se kterou přijde do styku. Hitem jsou technologicky pokročilé potahy, které vám slibují rychlejší a preciznější žehlení.

Kam odložit žehličku

Na závěr i rada ohledně odkladače žehličky. Na trhu se můžete setkat s žehlicími prkny, která mají odkladač pevně zabudovaný, ale také s těmi, u kterých se vysunuje. V každém případě si zkontrolujte, zda je dostatečně stabilní, čímž zjistíte, zda vaši žehličku vůbec udrží a ta se vám po jednom odložení nebude válet na podlaze v obýváku.

Tags : žehlenížehlicí prkno
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response