close
Bydlení ve stylu vintage
Bydlení ve stylu vintage

Již nějakou dobu, vládne ve světě bydlení naprostá svoboda. Zatímco dřív, bylo pro každou dobu něco specifického, dnes vedle sebe nalézáme v oblasti bydlení až několik stylů vedle sebe. Ty se dají mezi sebou společně prolnout. Pokud zachováme estetické cítění, mohou tak vzniknout originální prvky. Společně nahlédneme do různých stylů bydlení a podíváme se na jednotlivá specifika.

Bydlení Vintage

Tento styl bydlení neklade příliš velké nároky, na barevné uspořádáni. Jak v materiálu, tak stylu pojetí, zde panuje svoboda. Styl nemá žádnou zvláštní organizaci, ani řád. Je často považován za „bohémský styl“ života. Může se nést v moderním duchu, ale také s kapkou historické patiny a dekoraci, po našich prababičkách. V tomto stylu lze najít i spoustu pomocníků, do domácnosti. Jedná se například o sporák Vintage.  Ten působí svým vzhledem, jako by si od něj vážně odskočila vaše prababička. Na rozdíl od prastarých pecí, ale disponuje nejmodernější technologii.

Bydlení Glamour

V tomto stylu najdete luxusní doplňky, kde převládají barvy rubínová, černá, zlatá a lesklé povrchy. Glamour se vyznačuje velmi silnými kontrasty. Všechno je lesklé, třpytivé až vysoce elegantní. Glamour může být v duchu třicátých let minulého století v kombinaci s francouzským barokním nábytkem, ale klidně i spojený s moderními trendy. Mezi používané materiály patří například mramor, kov, samet, leštěné dřevo.

Bydlení Provance

Bydlení ve stylu glamour
Bydlení ve stylu glamour

Jedná se o oblíbený styl, hlavně pro svou útulnost a jemnost. Známý je především bílým nábytkem, ozdobu tvoří plechové dózy, malované doplňky, výšivky, krajky, keramické umývadla i dřezy. Oblíbená, je zejména levandule, růže a jemné kontrasty. Mezi oblíbené materiály patří dřevo, proutí, keramika. Tento styl si podmaní všechny romantiky.

Bydlení Natural

Samotný název již vypovídá, že jde o přírodní materiály. Od kůže, dřeva, bavlny, hedvábí, až po vlnu. Pokud uvažujete nad tím, jak žít stylově, rozumně i ekologicky, je to právě styl Natural. Do bydlení vnáší tu pravou pohodu a klid. Materiály působí útulně, příjemně a hřejivě.

Obrázek: themerooms.blogspot.com

Obrázek: countryliving.com

Tags : styly bydlení
Gabriela Kortová

The author Gabriela Kortová

Leave a Response