close
Ložnice

Přeneste se do tropických krajů, aneb špetka exotiky ve vaší ložnici

tropicky zařízená ložniceLéto je bezpochyby jedním z nejoblíbenějších ročních období, kdy sluníčko sálá, nebe je bez mráčků a teploty šplhají k výšinám. Pokud i vy milujete dostatečnou dávku sluníčka i tepla, jistě s oblibou vyrážíte na dovolené do tropických krajů, kde na vás z každého koutu dýchá exotika. Pokud si chcete tuto dovolenkovou náladu udržet po celý rok, vrhněte se do zařizování vaší ložnice. Místnost laděná v duchu tropických dálek vás velmi snadno přenese k moři, aniž byste museli vystrčit paty z domu. V dnešním článku vám poradíme, jak si takto uzpůsobenou ložnici zařídit, na co je třeba myslet a jaké barvy volit, abyste se cítili doslova jako na dovolené v ráji.

Nechte se unést do teplých krajů

Vytvořit si ze své dosud obyčejní ložnice ráj je skutečně výborný nápad. Díky jasný, barvám se v této místnosti ihned budete cítit o něco příjemněji a již od samého rána se budete těšit do nového dne. Dejte šanci atmosféře husté tropické džungle. Úplně nejjednodušším způsobem, jak místnost ozvláštnit a zároveň vytvořit tropickou atmosféru, jsou tapety, jejichž motiv skrývá tropické listy nebo ptáky. Vsaďte na papoušky a ihned si budete připadat jako na dovolené. Pokoj by rozhodně neměl být jen čistě zelený, protože to by byla nuda. Co se nábytku týče, pozornost zaměřte na moderní světlé barvy či nábytek, který vám připomene koloniální období. Ani nábytku z bambusu se nemusíte vyhýbat.

Barvy a vzory – jaké volit?

Pokoj laděný do pestrobarevných odstínů je pro každého z vás připomínkou léta. Pokud i vám toto roční období chybí, vneste si ho do ložnice na celý rok! Ideální barvu představují oranžová, modrá, žlutá i červená. Co se vzorů týče, i zde jistě máte opravdu z čeho vybírat. Snažte se do své ložnice zakomponovat květy, pruhy nebo rovnou jejich kombinaci a uvidíte, že to zaručeně bude vypadat skvěle.

Nezapomeňte na doplňky!

Doplňky hrají důležitou roli v každém interiéru, proto byste na ně neměli zapomínat ani ve vaší ložnici. Samozřejmě pořád platí pravidlo: Všeho s mírou! Do záhlaví vaší postele umístěte listový motiv, moskytiéra nad lůžkem je jasným znakem tropických oblastí. Do oken zvolte bambusové žaluzie a místo šaty poslouží bambusová rohož představující paraván. Fantazii se meze nekladou, zkuste ji dát šanci. 

Tags : exotika v interiéruložnice

Komentáře k článku