close
Interiérové prvky

Příjemné pracovní prostředí bez větších investic, aneb věřte síle feng-shui! 2. část

Zařízení kancelářePro většinu z vás je kancelář druhým domovem, ve kterém stráví poměrně velkou část dne. Zaměstnání, jež jsou zprostředkovávána právě z tohoto místa, je celá řada, možná i vy docházíte den co den do své pracovny. Cítíte se ve své kanceláři příjemně? Pracuje se vám v ní dobře? Jste spokojeni s jejím vybavením či uspořádáním nábytku? V předchozím článku jsme vám představili možnost, jak si svou kancelář uspořádat podle pravidel čínského umění feng-shui. Někdo jeho moci věří, pro jiného je to absurdní banalita. Dnes vám přinášíme pokračování, ve kterém se dozvíte další 3 pravidla, díky kterým získáte pozitivně naladěné prostředí, ve kterém se vám bude lépe pracovat. Dejte feng-shui šanci!

  • Kam umístit pracovní stůl?

    Středobodem každé kanceláře je pracovní stůl. Aby se tento prostor proměnil v příjemný a pracovně fungující, je podstatné, kam zrovna tento kousek nábytku umístíte. Feng-shui říká, že by se měl nacházet co nejdále ode dveří a zároveń by měl umožňovat výhled z okna. Z pozice za vaším pracovním stolem byste určitě neměli hledět přímo do zdi. Co se materiálu týče, dejte přednost dřevu či kovu. Mezi nejčastější provedení patří dýha, buk, javor či třešeň.

  • Osvětlení hraje důležitou roli

    Vnímání interiéru je ovlivňováno osvětlením v místnosti. Platí to jak pro denní, tak i umělé světlo. Více zdrojů světla v podobě bodového osvětlení či lampiček je důležité pro správné rozpohybování energií. Naopak umístění jen jednoho hlavního lustru doprostřed místnosti není v tomto případě žádoucí. Stejně tak je podle umění feng-shui nedoporučováno využívat jen denního světla, které byste správně měli vykompenzovat již míněnými menšími zdroji světla. Pracovní prostor by měla dostatečně osvětlit stolní lampička, kterou umístíte na jižní stranu stolu.

  • Nezapomeňte na doplňky a dekorace

    Obecně platí, že by prostředí kanceláře mělo být útulné a mělo by vyvolávat příjemné dojmy a pocity. Jistě i váš domov si zútulňujete pomocí doplňků a dekorací, s kanceláří je to úplně stejné. Jediný rozdíl spočívá v tom, že byste si sem rozhodně neměli pořizovat takové dekorace, jež máte i doma. Domov je využíván k načerpání energie, proto si sem volíte takové doplňky, díky kterým je vám příjemně. Pracovní prostředí je sice také velmi důležité si vyzdobit, ovšem zde byste měli dát přednost maličkostem, jež vás nebudou rozptylovat od práce. Nevytvářejte si šedivé a nudné prostředí, ale zároveň si sem neumisťujte až příliš výrazné doplňky.

Tags : Feng-shuikancelář

Komentáře k článku