close
Komerční články

Proč se vyplatí pořídit axiální a radiální ventilátor?

Ventilátor je skvělou volbou v domech, bytech a komerčních prostorech, protože s ním jednoduše odvětráte koupelnu, toaletu, šatnu… Ventilátor je pro spoustu osob jednoduchá a zároveň velmi levná cesta, jak eliminovat plíseň a relativní vlhkost.  

Ventilátory je možné rozdělit takto

  1. Axiální ventilátor
  2. Radiální ventilátor

Jakým způsobem funguje axiální ventilátor? 

Axiální = ve směru osy. Lopatky sepři procesu nasávání a vypouštění vzduchu otáčí okolo své osy.

Axiální ventilátory a jejich využití

Axiální ventilátory mají největší využití v domech, bytech či komerčních prostorech. Malý axiální ventilátorje ideální volbou do koupelny, na toalety, na chodbu.

Okenní ventilátor

Okenní ventilátor E-vent Duolux můžete použít tam, kde není možné použít klasický ventilátor. E-vent Duolux je vhodný do tenké stěny, okna či skleněné příčky, díky tomu je skvělou volbou na toaletu, do koupelny, kuchyně, nebo sklepa. Pro jeho vysoký výkon se hodí i do běžných interiérů a menších obchodů. U výfuku má tento ventilátor zabudovanou mechanickou žaluzii a na druhé straně, kde se vzduch nasává, automatickou žaluzii.

Průmyslový axiální ventilátor je ideální do malých průmyslových prostorů. Primární funkce je snižovat teplotu systémů a zařízení.

Axiální ventilátor najde uplatnění tam, kde je rovné potrubí do délky 3 m. Nicméně je možné axiální ventilátor zabudovat i do zdi nebo stropu. Axiální ventilátor dokáže vytvořit dostatečný průtok vzduchu i při nízkém tlaku.

Radiální ventilátor

Radiální ventilátory fungují jinak než axiální ventilátory. Radiální ventilátor má v sobě zabudované oběžné kolo, okolo kterého je do spirály integrována sada lopatek. Během pohybu kola se nasátý vzduch posouvá kolmo od hřídele do otvoru ve skříni ventilátoru.

Kde se využívají radiální ventilátory

Radiální ventilátor dokáže vyřešit problém u složitých dlouhých a lomených potrubí, kde je nutný vyšší tlak vzduchu a kde je potřeba překonat dlouhé vzduchovody. To bývá v panelových domech, kde se centrální šachtou odvětrávají koupelny a toalety. 

Průmyslové radiální ventilátory jsou ideální do malých průmyslových hal, restaurací a skladů.

Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response