close
Rustikální styl má své kouzlo /
Rustikální styl má své kouzlo /

Dřevo, kámen, keramika a porcelán se opět těší velké popularitě a to ne jen na chalupách, ale také v běžných domácnostech. Tento styl v sobě snoubí staré tradice a moderní současnost. Tento styl je určen těm, kteří mají rádi ručně vyráběné dekorativní doplňky a přírodní materiály. Rustikální styl kopíruje francouzský a anglický způsob bydlení. Velmi často zde naleznete nábytek, který působí oprýskaně a připomíná staré komody, knihovny, jídelny, stolky našich babiček. Většinou je to však nábytek novější a na něm je uměle vytvořena patina. Osobně tento styl nazývám velmi oduševnělým a nábytkem, který má svůj vlastní příběh. Design rustikálního nábytku se vymyká klasickému průměru. K tomu abyste si vybavili bydlení v tomto stylu, nemusíte běhat po půdách a shánět starý nábytek. Lze vytvořit v některých studiích na zakázku a sladit s interiérem tak, aby to vypadlo velmi přirozeně a jako by tam stál odjakživa. Rustikální styl se dá kombinovat s moderními prvky a vytvoříte tak naprosto originální bydlení. Musíte si dát však pozor na vyváženou rovnováhu mezi starým a novým dekorem.

K rustikálnímu nábytku i rustikální svítidla

Dřevo patří odjakživa k žádaným bytovým doplňkům a dekoracím /
Dřevo patří odjakživa k žádaným bytovým doplňkům a dekoracím /

Zapomenout byste neměli na detaily jako je osvětlení. Pokud budete mít vybavení domácnosti ve venkovském stylu, rozhodně nezapomínejte ve stejném stylu pořídit i lustry a lampičky. Typické pro tento styl jsou kovové prvky ve tvaru svíček nebo vyřezávané ornamenty. Romantickým dojmem působí doladění lampičkami.

Podlaha je základ

Nejdříve vyberte dlažbu nebo koberec či dřevěnou podlahu, která vyzařuje klid a teplo. Teprve potom vybírejte nábytek a osvětlení. Z dřevěných podlah patří mezi nejoblíbenější podlaha dubová, která je ze širokých prken. Případně nezapomínejte na trámy a obložení. Dřevo například hezky doplňuje kámen. Dnes se k obložení stěny kamenem používají imitace v podobě tapety.

Komentáře k článku