close
Spolupráce

Saunujte se jako ve Finsku. Nenechte si ujít tyto benefity pro zdraví i mysl

sauny

S přicházejícím podzimem také zcela přirozeně přichází doba saunování. V tomto období může být nejen skvělým relaxem pro naše tělo i mysl, ale může poskytovat také tolik potřebné hloubkové prohřátí našeho organismu, které má celou řadu nejen zdravotních benefitů. Výhody finské sauny jsou známé po celá staletí, ne každý je s nimi však dobře obeznámen a ví, jak mu právě taková venkovní sauna může prospět.

Proč začít se saunováním?

Především proto, že je mnoha studiemi prokázané, že pobyt v sauně má blahodárné účinky, které pomáhají utužovat naše zdraví. Většina lidí tak nějak tuší, že saunování je skvělé pro podporu imunity a že podporuje efektivní termoregulaci, ale existuje i mnoho dalších, méně známých výhod venkovního saunování.

Pryč s těžkými kovy

Během saunování dochází k rychlému zvýšené tělesné teploty. Aby se organismus nepřehřál, vylučuje tělo poměrně vysoké množství potu, který povrch kůže efektivně ochlazuje. Společně s ním potními žlázami z těla odchází také těžké kovy jako olovo, měď či zinek.

Posílíte srdce a kardiovaskulární systém

Venkovní sauna představuje pro organismus zátěž – tělo se snaží náročným podmínkám co nejlépe přizpůsobit, a to především prostřednictvím rozšíření cév a zrychlením krevního oběhu. Díky tomu se v těle rychleji distribuuje kyslík, což posiluje srdeční svalstvo, ale třeba také imunitu.

Efektivnější odpočinek

Při relaxaci v sauně dovede teplo snadno pronikat hluboko do svalových tkání, čímž usnadňuje regeneraci svalů a celkově se dosahuje efektivnějšího uvolnění namoženého svalstva. Kromě toho teplo podporuje roztažitelnost šlach a zlepšuje funkčnost chrupavek. Proto by si venkovní saunu měli dopřát všichni, které trápí nemoci pohybové soustavy.

Podpora psychiky a duševní rovnováhy

Zvýšená teplota okolního prostředí má v těle mimo jiné vliv i na tvorbu hormonů štěstí, tzv. endorfinů. Právě tyto látky se během saunování produkují ve zvýšené míře a mají vliv na celkový pocit pohody a uvolnění. Když k tomu navíc přidáte celkovou atmosféru sauny s intimním osvětlením, můžete zažít skutečně efektivní relaxaci, které jinde nemáte šanci dosáhnout.

Domácí saunování bez omezení

Ve velkých městech obvykle nebývá s dostupností saun nebo wellness center problém. Na menších městech či vesnicích si však o saunovém světě mohou nechat jen zdát. Nebo ne? Není nutné spoléhat jen na hromadné služby, které navíc mnohokrát bývají drahé nebo přeplněné. Můžete si pořídit i vlastní venkovní saunu a užívat si výhody saunování ve vlastní režii a podle svých vlastních potřeb. Venkovní finská sauna Marimex může být skvělou investicí do vaší pohody, ale i zdraví. Navíc ji můžete nabídnout i svým přátelům a rodině a dopřát jim žádaný odpočinek v soukromí a bez omezení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku