close
Komerční články

Sehnat bydlení v Praze chce hodně sil, trpělivosti, ale i štěstí. Poradíme, jak to zvládnout bez nervů a úspěšně

byt-v-praze

Hledání bydlení v Praze může být pěkný oříšek. Nemovitostí je málo, jsou příliš drahé, navíc může být obtížné rozhodovat se, zda si vzít velkou hypotéku a uvázat se na jedno místo, případně jestli raději investovat do nájmu. Otázek je mnoho a relevantních odpovědí většinou nepříliš. Jak tedy sehnat pronájem bytu v Praze, nebo jak se dostat ke skutečně výhodné koupi nemovitosti? Především je nutné vědět, kde hledat.

Ať vám nic neunikne

Jednou z nejčastějších potíží hledajících je to, že nemovitosti z trhu mizí doslova před očima. Většina zájemců se na prohlídku ani nedostane, protože byt či dům si zamluví hned první či druhý zájemce. Pokud se tedy ozvete na inzerát až ve chvíli, kdy je nějakou dobu vyvěšený, jsou vaše šance skoro nulové.

Klíčové je být u inzerátu jako jeden z prvních. Jak to ale zajistit? Skvělou možností je nastavit si hlídacího psa – jde o funkci, která vám dle zadaných možností hlídá nabídky přesně pro vás a ihned, jak se zveřejní, posílá vám upozornění na email. Máte tak náskok před všemi těmi, kdo jen zběžně prochází realitní stránky. Navíc se nemusíte pořád dokola probírat nezajímavými inzeráty, ale vždy budete mít přehled nabídek přesně pro vás. Tuto možnost můžete využít, ať už máte zájem i pronájem bytu, nebo hledáte nemovitost ke koupi.

Pronájem, nebo do vlastního?

Hodně lidí se stále nedokáže rozhodnout, která možnost je lepší. Budoucnost realitního trhu se samozřejmě vždy těžko odhaduje, ale trendy naznačují, že ceny realit ani v budoucích letech neklesnou – není pro to totiž důvod. Zájem je pořád velký, kvalitních nemovitostí nedostatek – a to znamená, že ceny se budou šponovat výše a výše.

Šance najít prodej bytu v Praze za dobrou cenu je dnes velmi malá a rozhodně to nevypadá, že by to za pár let mělo být lepší. Vyplatí se tedy nad bydlením přemýšlet tady a teď a nespekulovat nad možným vývojem. Ukazuje se, že ani ti nejlepší experti nebývají v předpovědích zrovna přesní.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Komentáře k článku