close
no thumb
glass
Barevná škála luxfer je velmi bohatá

Skleněné tvárnice nebo chcete-li luxfery, byly před nějakým časem velice oblíbeným prvkem. Ještě dnes, když jdete kolem starších domů, můžete vidět zdi zdobené skleněnými tvárnicemi. Jeden by si řekl, že do celé koncepce domu se absolutně nehodí a také se mnoho majitelů při rekonstrukci domu luxfer zbaví. Dnes je ale technologie o krok vpřed a vzhled tvárnic je přizpůsoben nejnovějším trendům a designu.

Zajímavá hra barev a skla

Skleněné tvárnice dnes nabízejí mnoho možností využití. Jsou skvělým izolantem hluku i tepla, světelná propustnost odpovídá dvojsklu a také zadržování vlhkosti se výrazně snížilo. Luxfery hlásí velký návrat. Využít je můžete nejen jako konstrukční prvek do zdí domu nebo jako dekorační prvek kolem vchodových dveří, ale praktické umístění najdou i v interiéru. Dělící stěna, barový či koupelnový pult a různé odkládací plochy mohou být tvořeny právě skleněnými tvárnicemi. Jak bylo naznačeno už na začátku, luxfery mají i novodobý design. Plochy můžou být hladké, zdrsnělé, lesklé či matné, to záleží pouze na vás. Pokud na luxferách budete chtít zdrsnělé plochy nebo nějaký vzorek, tyto plochy se instalují do vnitřních prostor, čímž je usnadněna jejich údržba.

glass_block_5
Skleněné tvárnice můžete využít velice nápaditě a stylově

Široký výběr barev a jejich kombinací je naprosto úchvatný. Veselé barvy jako žlutá, červená či oranžová nebo klidnější v podobě modré, zelené a fialkové vypadají krásně samostatně i v kombinaci. Představte si dělící stěnu, kde lesklé sklo například ve světlé modré barvě je společně s matným bílým sklem a tvoří elegantní vzory a ještě mohou být podsvícené LED osvětlením. Možností, jak využít luxfery, jsou nekonečná množství a vždy se můžete těšit na skvělý a jedinečný výsledek.

Tags : designstavba

Komentáře k článku