close
obrázek_2022-10-24_100356020

Dodejte svému domovu historický nádech, ale samozřejmě tak, aby nepůsobil zastarale, nýbrž moderně a designově. Pořiďte si několik kousků ze starožitnictví, které váš interiér vhodně doplní a dodají mu jiskru.

Barový stolek a karafa v obývacím pokoji

Hostíte často návštěvy a váš domácí bar je bohatě zásoben? Jestliže ano, zaslouží si, aby ve vašem obývacím pokoji náležitě vynikl. Pomoci mu k tomu mohou starobylé barové skříňky, moderní barové stoly, barové židle a samozřejmě nesmí chybět karafa. Ta by měla být vyrobena ze skla a působit honosným dojmem. Tak totiž vašemu obývacímu pokoji dodá na dekadenci a zároveň i honosnosti.

Dekadentní posezení na zámeckém gauči

Chcete se ve svém obývacím pokoji cítit jako na zámku? Výborně vám k tomu poslouží starožitná křesla a sedačky, které jsou k vidění právě na zámcích. Dají se sehnat velice snadno. Buď můžete navštívit starožitnictví ve vašem okolí nebo se poohlédnout po firmách, které se zabývají výrobou nábytku replik starožitných nábytků. Díky tomu si do svého obýváku pořídíte zbrusu nové křeslo a sedačku, které budou vypadat jako z dob minulých a přetvoří vás obývací pokoj v honosný salonek.

Starožitné nádobí v kuchyni poslouží nejenom k dekoraci

Milujete pečení a vaření, ale zároveň rádi navštěvujete zámky a nejoblíbenější částí prohlídkového okruhu jsou pro vás kuchyně? Pořiďte si do své domácí kuchyně starožitné formy na bábovky, hmoždíře, leštěné číše i ozdobné mísy a talíře. Budou vám sloužit nejenom k dekoraci, ale budete je moci také používat. Abyste měli toto nádobí neustále na očích, zavěste ho nad kuchyňskou linku.

Retro koupelna je hitem posledních let

Také vaše koupelna může působit honosným dojme, a to díky starožitným předmětům. Například volně stojící vana s vintage koupelnovou sadou promění vaši koupelnu k nepoznání. Protože jsou volně stojící vany oblíbeným retro prvkem posledních let, není vůbec obtížné je sehnat. Dokonce si můžete koupit i volně stojící vanu s nohama ve tvaru zvířecích tlap.

Zámecká ložnice na počkání

Ti z vás, kteří touží usínat v ložnici zařízené ve vintage stylu by neměli zapomenout na přítomnost velké zdobené skříně a vintage toaletního stolku. Nádech zámeckých komnat navodí tapety s květinovými vzory, zlaté prvky, orientální koberec a těžké závěsy na oknech. Cokoli, co vás napadne, když se řekne zámecká ložnice, je správnou volbou.

Dekorativní osvětlení v zámeckém stylu

Také přítomnost starožitného a bohatě zdobeného lustru ve vašem domově vás přenese do zámeckých komnat. Zdobené lustry a lampičky volte s ohledem na další vybavení jednotlivých místností. V některých místnostech mohou přehnaně zdobené lustry působit zbytečně těžkým dojmem. Snažte se tedy vybrat takové druhy osvětlení, které v sobě ponesou nádech starých časů, ale zároveň celý pokoj nepromění v přeplácený prostor.

Ložní prádlo a další textil, který se hodí do vintage interiéru

Aby přítomnost starožitností v interiéru byla dokonale podtržena, je důležité vybrat si také vhodné látky. K celkovému dojmu z jednotlivých vintage místností totiž přispějí víc, než si myslíte. Co se ložního prádla týče, výborně zámeckou atmosféru ložnice podtrhnou krémové barvy, ale také jemné květinové vzory. Na vintage sedačky se hodí polštáře se stejnými vzory a ve stejných barevných odstínech. Závěsy vybírejte s ohledem na další bytový textil v dané místnosti.

Užívejte si bydlení v zámeckém stylu a nebojte se obklopit se několika starožitnostmi. Jejich přítomnost ve vašem obydlí přemění váš domov v luxusní byt a vy si díky tomu budete připadat jako na zámku.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : domácnost

Komentáře k článku