close
Interiér

Theo-Bert Pot: Inspirujte se od geniálního interiérového designéra a využijte jeho tipy

design

Zajímá vás, jak vypadá domov předního nizozemského interiérového designéra a jak byste si podle něj měli správně zařídit domov? Pokud neznáte jméno Theo-Bert Pot a zajímáte se o vše spojené s designem a trendy bydlením, rozhodně byste to měli ihned napravit. Na čem Port ujíždí a proč byste se neměli bát změny?

Inspirujte se každý den

Předního holandského interiérového designéra Pota můžete sledovat na jeho sociálních sítích a mít tak jistotu, že vám skutečně nic neunikne. Jeho instagramový profil sleduje přes 154 tisíc lidí a je plný fotografií interiéru, do kterého byste se nejraději ihned nastěhovali.

Nebojte se odvázat po vzoru milovníka barev

Libovolný nudný interiér snadno a rychle rozsvítíte s pomocí barev. To radí i Pot, jenž je známý tím, že na barvy nedá dopustit. Také jeho domov je veselý, pestrý a samozřejmě barevný. Kromě barev se můžete těšit na množství nepřehlédnutelných pokojových rostlin, které vás velmi pravděpodobně inspirují k návštěvě zahradnictví.

Držte se pravidel, ale nebojte se je občas porušovat

Kromě své záliby v barvách se Theo-Bert Pot se svými fanoušky často dělí o další tipy z oblasti interiérového designu. Podle něj je totiž domov tvořen úplně vším, co se v něm nachází. Ať už se jedná o nábytek, rostliny, suvenýry, designové předměty či osvětlení.

Abyste si tedy skutečně vytvořili domov, kde budete šťastní a spokojení, je nutné při jeho zařizování přihlédnout také k vašim zálibám a předmětům, ke kterým máte citovou vazbu. Ať už se jedná o obrazy, knihy, sochy či například vzácnou sbírku porcelánu. Těmito věcmi byste se měli obklopit a položit je na místo, kde je budete mít stále na očích, aby vám mohly přinášet radost. S množstvím předmětů, které máte rádi, to ale nepřežeňte. Hranice mezi uspořádanými vzpomínkovými věcmi a nepořádkem je totiž velice tenká.

Podívejte se na svůj domov novýma očima

Chcete zcela proměnit atmosféru nějaké místnosti? Opět vám pomohou barvy a také pohled zvenčí. Zapomeňte na investice do drahých designových předmětů a místo toho se na prostor podívejte očima nového návštěvníka. Co vám v daném prostoru chybí? Co by v něm naopak nemělo vůbec být? Snažte se zcela objektivne posoudit každou místnost ve vašem domově a uvidíte, že nápady se vám začnou automaticky utvářet v hlavě.

Hrajte si s barvami a experimentujte

Tou nejrazantnější změnou, kterou můžete ve svém domově udělat, je změna barvy. Stačí pochopit, které barvy jsou spojovány s útulnou atmosférou, jak s pomocí barev vytvořit intimní atmosféru a jak i ten nejmenší prostor opticky prodloužit. Theo-Bert Post radí, abyste do menších místností použili pastelové barvy, jež jej zdůrazní a zároveň provzdušní. Chcete-li naopak větší prostor zmenšit a vytvořit v něm intimní nádech, vsaďte na tmavé barvy. Pokud je doplníte o zlaté prvky, získáte luxusně působící interiér.

Nebojte se změny

Spousta lidí udržuje po celá léta stejný vzhled svého domova, protože jsou na něj zvyklí a nechtějí se pouštět do velkých změn. Jenže to je chyba. Právě změna je totiž nedílnou součástí života a je mnohem lepší než ustrnutí na místě. Proto se nebojte změny vzhledu svého domova a naopak je aktivně vyhledávejte a vymýšlejte. Inspirujte se na Pinterestu, Instagramu a v magazínech o bydlení. Inspiraci můžete čerpat všude okolo sebe.

Toužíte-li po každodenní dávce inspirace, sledujte nizozemského interiérového mága Theo-Bert Pota na sociálních sítí a některého jeho tipy se nebojte vzít si k srdci. Změna je život s barvami můžete snadno změnit okoukaný interiér v moderní, pestrý, veselý a útulný.

Zdroj foto: www.freepik.com

Zdroj textu: www.thonet.de, www.influo.com

Tags : barvydesign

Komentáře k článku