close
home-3593732_640

Posedět si na zahradě po náročném dni nebo s přáteli u grilu a u skleničky chladivého moku, to je běžný standard všech majitelů zahrádek. Jaký zahradní nábytek si ale pořídit, aby byl podle současných trendů? Tipy na trendové zahradní posezení přinášíme v tomto článku. Jistě si vyberete ten správný právě pro vás.

Letošní léto vsadilo na maximální pohodlí s nádechem luxusu. Vládnou světlé barvy a udržitelné materiály, tedy takové, které vydrží řadu let a planetu tak nezatíží dalším rychlým odpadem (dřevo, kov, ratan). Proto se kromě přírodních materiálů setkáváme také například s umělým ratanem, který má delší životnost, než ten pravý.

Obývák na zahradě

Pohovky i celé sedací soupravy s širokým měkkým polstrováním a dostatek prostoru zajistí příjemnou relaxaci a dokonalý odpočinek po práci. Můžete si s rodinou posedět nad dobrým jídlem, nebo se natáhnout s knihou na čerstvém vzduchu klidně každý den a zapomenout na nepohodlné skládací křesílko nebo lehátko, jejichž tvar se desítky let nezměnil.

Jestli vám to prostor dovolí, dopřejte si pod pergolu nebo na terasu opravdu velkorysou sedací soupravu. Výrobci zareagovali na potřeby zákazníků, takže se zahradní nábytek dá sestavit z modulů do potřebné velikosti. 

Vede ratan a látka

Ratanový nábytek se už řadu let objevuje nejen na soukromých zahradách a terasách, ale také v restauracích či romantických kavárničkách. Důvod je jasný: je odolný a dobře se udržuje. A jak už bylo zmíněno, v tomto případě je lepší ratan umělý než pravý. 

Pro komfortní využití je rozhodně nutné ratanovou sedací soupravu pokrýt měkkými sedáky či naducanými polštáři z pevné látky. Současné trendy ratanové posezení vyniká moderním designem s čistými liniemi. 

Výraz a originalita

Vedle tradičního ratanu, byť ve velkorysejším pojetí, se v trendy zahradách letos setkáte s luxusním posezením z hliníku v kombinaci se dřevem, keramickými deskami stolů a dokonale vytvarovaným komfortním polstrováním. Tento typ nábytku je předurčen na terasy moderních rodinných domů či k bazénu, kde zároveň plní výrazně dekorativní funkci.

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku