close
PR_Krby-stavba141001

Pokud stavíte nebo rekonstruujete dům, je třeba se rozhodnout, jak jej budete vytápět. Možností máte celou řadu, pokud však stojíte především o ekologické vytápění, zvolte tuhá paliva. Na tuhá paliva budete potřebovat krb nebo krbová kamna. Jak však vybrat ta nejvhodnější? Ze všech stran se na nás valí reklamy, které propagují samé úžasné a neodolatelné výrobky, takže vybrat si mezi nimi je velmi těžké.

Nejste-li právě znalci krbů, navštivte internetový obchod Krby-stavba.cz, kde najdete širokou nabídku nejrůznějších druhů krbů a krbových kamen. Krby jsou v poslední době velmi oblíbené, slouží vedle topení také jako dekorace interiéru zejména díky originální krbové obestavbě. Základem krbu je krbová vložka, kde probíhá samotné spalování paliva. Krbové vložky můžete vybírat ze dvou provedení, jsou teplovzdušné a teplovodní.

Rozdíl je ve vytápěcím médiu, teplovzdušná krbová vložka ohřívá vzduch, ten je potom rozváděn dál a vytápí tak všechny místnosti domácnosti. Nevýhodou je, že teplý vzduch unáší z krbové vložky saze, které znečišťují zdi kolem ústí teplovzdušných rozvodů. Proto byla vyvinuta druhá varianta krbových vložek – teplovodní. Na rozdíl od teplovzdušné krbové vložky se v teplovodní ohřívá voda, která je rozváděna pomocí teplovodních rozvodů. Teplovodní krbové vložky lze napojit do radiátorů či do bojleru a může se tak používat k ohřevu radiátorů nebo vody na mytí.

I malý krb či krbová kamna dokáží vytopit poměrně rozsáhlé prostory, záleží především na výkonu a účinnosti konkrétního topného tělesa. Krbové vložky i kamna se vyrábí v mnoha různých provedeních, stylech a velikostech, vyberte si přesně takové topidlo, které se bude do vašeho interiéru hodit a bude plnit všechny vaše požadavky. Navštivte internetový obchod Krby-stavba.cz a prohlédněte si široký sortiment topidel. Vsaďte na ekologické řešení vytápění a pořiďte si krb či kamna na tuhá paliva a šetřete životní prostředí ekologickým vytápěním i vaši peněženku.

Tags : krb

Komentáře k článku