close
Kominy-nerez141001

Ať už máte dům starý, nový nebo rekonstruovaný, potřebujete mít kvalitní soustavu vytápění. Pokud byste však měli jen topení bez odvodu spalin, nebude vám k ničemu. Vytápěcí systém se neobejde bez dobrého komínu. Nezáleží na tom, o jaký typ spalování jde, důležité je zbavit se vždy všech spalin. Topit můžete plynem, nechcete-li však za topení platit zbytečně moc, zvolte si ekonomičtější způsob vytápění, kterým je topení tuhými palivy.

Nerezové komíny se využívají stále častěji /
Nerezové komíny se využívají stále častěji /

Protože spalováním tuhých paliv vznikají poměrně agresivní kyselé spaliny, které poškozují komín, je dobré vybrat si takový, který je hodně odolný i vůči chemickým látkám. Odborníci v tomto případě doporučují nerezové komíny. Komíny z nerezu jsou skvělou volbou pro každého, kdo chce svůj dům vytápět krbem nebo krbovými kamny. Spalováním tuhých paliv vznikají kyselé kondenzáty, které postupem času narušují strukturu komínu. Nerezové komíny se však vyznačují vysokou rezistencí vůči působení chemických sloučenin, nereagují ani na vlhkost nebo extrémně vysoké teploty. Nerezová ocel dodává komínům vysokou odolnost, výjimečnou pevnost a dlouhou životnost.

Přítomnost kvalitního komínu, který odvádí spolehlivě veškeré spaliny, se projeví také na účinnosti vytápění. Ta totiž závisí na tom, kolik vzduchu přistupuje do spalovací komory a zda mají kam odcházet vzniklé spaliny. Je-li komín správně dimenzován a má tedy dostatečný průměr i délku, dosahuje i topidlo maximální účinnosti, protože komín vytváří dostatečný tah, aby odstranil spaliny. Komíny-nerez.cz vám nabídnou komíny z nerezu jako set nebo si můžete komín sestavit z jednotlivě koupených dílů. Díky tomu přizpůsobíte komín konkrétním požadavkům vašeho domu. Rozhodněte se pro kvalitu a univerzálnost i vy, pořiďte si účinný odvod spalin, který vám na dlouhá léta zajistí žáruvzdorný nerezový komín od Komíny-nerez.cz.

Tags : komíny

Komentáře k článku