close

Úklidový speciál I. díl – ODSTRANĚNÍ PACHŮ

Eine Kluppe auf der Nase verhindert das Einatmen stinkender LuftKaždá správná hospodyňka věnuje péči o domov své rodiny největší pozornost a jistě znáte ten zasloužilý pocit, když návštěva pochvaluje blýskavé podlahy, poklizenou kuchyň a srovnaný obývací pokoj. Pochvala zahřeje u srdce každého z nás, a proto jsme pro vás připravili úklidový speciál, se kterým nejenže dosáhnete vytouženého čisťounkého bydlení, ale také vám ušetří spoustu času a práce. Pakliže dáváte přednost přírodním vůním před pachem z čistících prostředků, můžete si přečíst některé účinné a levné triky, jak provonět pokoj a zbavit se nepříjemných pachů.

kuchyni věnujme pozornost lednici. Vaše lednice zůstane dlouho voňavá, pokud nakrájíte do misky jablko a vložíte ho do lednice. Jablečná vůně přebije ostatní pachy a navíc není agresivní k ostatním potravinám. Zachránit lednici může také jedlá soda, kterou stačí nechat na talířku. S pachem z cigaret to bývá horší. Na to vám ale stačí cibule, která spolehlivě pohltí pach z cigaretového kouře. Stačí ji nakrájet na talířek a položit doprostřed místnosti. Pokud se drží nepříjemný cigaretový odér na nábytku, polštářích a sedačce, zkuste k nim postavit mísu s octovou vodou. Pokud zase cítíte nepříjemnou vůni z plastových potravinových dóz, vyzkoušejte pokrýt dno  kávovou sedlinou. Přes noc se v uzavřené krabičce pachy neutralizují. Káva obecně pohlcuje všechny nepříjemné vlhké pachy, které se můžou objevit například ve staré skříni.

themenTopTeaser_crop_Essigwasser-oder-ein-Spritzer-Zitronenreiniger-helfen-den-typischen-Geruch-neuer-M-bel-zu-minimieren_-Bild-dpa-infocomŠetřete čas i peníze! Nemusíte kupovat předražené čistící prostředky, nebo skladovat velké množství sprejů a vonných sáčků. Stačí pravidelně větrat a dezinfikovat náchylné prostory. S příjemnou vůni vám pomůžou také aromalampy s esenciálními oleji nebo vonné svíčky. Velkou oblibu si získaly také elektrické osvěžovače se senzorem pohybu, které jsou vhodné především do velkým prostor, jako jsou chodby, haly či šatny.

Tags : úklid
Jana Tarabčáková

The author Jana Tarabčáková

Leave a Response