close
Interiérové prvky

Vertikální žaluzie – vkusná stínící technika do každého interiéru

Okno není pouze zasklená díra, kterou se občas koukáte ven, ale rovněž může fungovat i jako dekorativní prvek. A to zvláště, pokud je doplněno příslušenstvím, jako jsou moderní parapety, nebo další prvky ze segmentu stínicí techniky. Na jednu populární možnost se podíváme společně.

Žaluzie jsou jasným hitem

Pokud nechcete být neustále vystavování dotěrnému slunci nebo zvídavým pohledům sousedů a kolemjdoucích, rozhodně byste měli uvažovat nad koupí stínící techniky, například v podobě řešení, kterou jsou vertikální žaluzie. Na rozdíl od standardních typů jsou daleko elegantnější, a přitom si stále uchovávají svou praktičnost. Hodí se třeba do ložnic, dětských či obývacích pokojů. Své uplatnění však najdou i v nejedné kanceláři.

 

Jak vybrat?

Co se týče vertikálních žaluzií, je možné si dnes pořídit tři základní typy dle roztahování lamel (doprava, doleva, do obou směrů z prostředka). V tomto ohledu nezáleží pouze na preferencích zákazníka, ale také na rozměrech a sklonu místnosti. Žaluzie byste měli vybírat také dle velikosti samotného okna. Ze všeho nejdřív je nutné důkladně přeměřit rozměry oken a na základě získaných parametrů pak koupit vhodný výrobek.

Mezi základní kritéria při výběru, která byste dále měli brát na zřetel, určitě patří i ovládání. Zde je nutné, aby bylo přístupné a nemuseli jste se k němu dobývat skrze nábytek nebo jiné zařízení interiéru. Chcete-li vybavit vertikálními žaluziemi například zasedací místnost ve firmě, ovládání by mělo být situováno nejblíže místu, kde obvykle sedí šéf nebo nejvyšší manažer, kteří pak mohou se žaluziemi jednoduše manipulovat.

Jaké jsou oblíbené typy

I když by měly vertikální žaluzie primárně sloužit hlavně k zastínění, mělo by se zároveň jednat i o estetickou vložku dokonale ladící se zbytkem místnosti. Mezi nejoblíbenější druhy patří vertikální žaluzie ze dřeva, respektive z tkaniny. Dřevěné verze dokáží místnosti vtisknout rustikální nádech, zatímco tkaninové typy nejsou sice tak zdobné, ale za to jsou o něco praktičtější. A to hlavně z důvodu nižší hmotnosti.

Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response