close
green-4521833_960_720

Taky si nevíte rady s rostlinami aloe vera, protože během chvilky vám odejdou? Aloe Vera je velmi specifická rostlina, nemluvě o jejich léčitelských schopnostech. Aby se jí u vás dobře dařilo, inspirujte se návodem, jak se o Aloe Vera dobře starat.

Zálivka

Nejzásadnější otázkou při péči o rostlinu aloe vera je jak často ji zalévat? Právě zálivka je tou nejdůležitější. Vzhledem k tomu, že pro tuto rostlinu není problém přečkat období sucha, zalévejte ji jen tehdy, když je půda v květináči úplně suchá. Nadměrné zalévání je častým důvodem, proč rostlina uvadne a uhnije. Ideálně dvakrát až třikrát přes letní období a jednou za měsíc v zimním období.

Světlo

Aloe vera se velmi dobře daří na místě, kde je jasné, nepřímé světlo, ale také na přímém slunečním světle. Pokud je umístěna v tmavých koutech, listy začnou žloutnout a sklánět se dolů. Ideálním místem je okenní parapet.

Teplota

Teplota také patří mezi důležité faktory pro její přežití. Nemá ráda extra vlhkost, proto teplota mezi 18 až 29 stupni Celsia je ideální.

Prořezávání

Tuto rostlinu není třeba nijak zvlášť prořezávat. Občas si můžete uříznout listy pro její léčivý gel. Pokud jsou některé z listů hnědé a scvrklé (stane se tak mezi zálivkami, kdy půda příliš vyschne), ostrým nožíkem je odstraňte.

Přesazení

Aloe vera je rostlina, která roste velmi pomalu, takže si s jejím přesazením nemusíte často lámat hlavu. Pokud se ale stane, že přeroste a stávající květináč je pro ni malý, je čas ji přesadit. Vyberte si o něco větší květináč s drenážními otvory. Aloe vyžaduje velmi dobře propustný substrát, proto volte ten, který je nejčastěji určen pro kaktusy a sukulenty. Rostlinu ihned po přesazení nezalévejte, vyčkejte několik dní, než půda vyschne.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : Aloe vera

Komentáře k článku