close
Spolupráce

Výbava oken a možnosti, které dnes bohatý trh nabízí

77b8e707610a4e73c913fec530f6dd7f

Skvěle těsnící a moderně vyhlížející okna jsou dnes absolutním základem každé běžné domácnosti. Pryč jsou doby, kdy se do vnitřních prostor neustále dostával chlad nebo horkost právě prostřednictvím špatně doléhajících okenních rámů. S tím se samozřejmě dostává do popředí i mnoho možností, jak se postavit k řešení doplňkového příslušenství, které by u žádného okna nemělo chybět. Pojďme si tedy shrnout, o čem že to vlastně mluvíme.

Screenové rolety
Screenové rolety

Co vašim oknům nesmí chybět?

  • parapety
  • závěsy
  • záclony
  • rolety nebo žaluzie

Pokud se nejprve zaměříme na vnitřní část oken, určitě se neobejdou bez parapetů. Ty by měly příjemně doplnit celkový vzhled oken a být laděné do stejného designu, aby naopak nehezky nevyčnívaly. Na parapety je dále vhodné umístit dekorační prvky jako jsou květiny nebo vázy. Závěsy a záclony vytvoří z místnosti skutečně hřejivý prostor, který by bez nich působil tak nějak prázdně. Navíc se na trhu nachází obrovské množství různých druhů a designů, takže se nedostatku možností rozhodně bát nemusíte.

Jak chránit místnosti před slunečním žárem nebo pohledy sousedů?

Ve spojitosti s okny byste neměli zapomínat na další nepříjemnosti, které vám mohou zkazit den. Pokud si například rádi během volných dnů přispíte, může vám plány zkazit proudění přílišného světla do místnosti. Tomu zamezíte, pokud si pořídíte venkovní žaluzie. Díky nim se zbavíte nejen problémů s nadbytečným světlem, ale také pohledů zvědavých sousedů, které zrovna v ložnici neustále vnímat nepotřebujete.

V posledních letech se stávají velice oblíbenými obrovské okenní tabule, které se prodávají pod názvem “francouzská okna”. Ty se dají přirovnat k výlohám, které zajišťují opravdu komfortní výhled. To ovšem platí i z druhé strany. Každý k vám uvidí. Screenové rolety této nepříjemnosti dokáží zamezit, protože se vytváří speciálně pro velké okenní tabule. Jejich užití se vyplatí i ve spojitosti s prosklenými automobilovými prodejnami nebo administrativními budovami.

Soukromí je zkrátka důležité ve všech ohledech. To samé ochrana před světlem. Rolety a žaluzie vám s tím pomohou na výbornou.

Tags : roletyžaluzie

Autor Jaroslav

Komentáře k článku