close
no thumb
Výmalba interiéru může být i zábavou /
Výmalba interiéru může být i zábavou /

Samozřejmě, že každý z nás touží po tom, abychom se doma cítili co nejvíce příjemně. Je to v podstatě neustálý koloběh. Pořád je potřeba něco upravovat či inovovat nebo dokonce rekonstruovat. To co bylo moderní ještě před pár roky může dnes již být docela zastaralé. Každému se líbí něco jiného, takže není nutně zapotřebí, abyste se s každým novým boomem museli přizpůsobovat. V každém případě však většina z nás nedá dopustit na aktuální trendy v oblasti bydlení, chce být zkrátka IN a věřte, že to není zase tak obtížné.

Bezesporu to, čeho si při vstupu do interiérových prostorů všimneme asi na první pohled, je výmalba stěn. Pryč jsou ty doby, kdy platila jednotvárnost. Dnes nejsme prakticky ničím a nikým omezováni, často se tak setkáváme opravdu s nejrůznějším řešením výmalby. Některé vás osloví, jiné mohou vyvolat zase spíše rozpoložení a pocit nepochopení.

Líbí se výrazné barvy

Vymalovat si váš byt zvládnete hravě i sami /
Vymalovat si váš byt zvládnete hravě i sami /

Pokud bychom si měli všímat toho, co teď v oblasti interiérové výmalby letí, jsou to určitě syté, pestré barvy. Velmi oblíbená je fialová téměř všech odstínů, ale i pomerančová či třeba žlutá, zelená nebo modrá. Velkou výhodu máme v tom, že se dnes již běžně dostane zakoupit přímo namíchaná barva. Vybírat můžete opravdu z mnohých odstínů, takže si zajisté přijdete na své, ať již máte jakýkoliv vkus a představu. Rovněž ani co se týká přípravy, není se čeho bát. Obvykle stačí do barvy přilít trochu vody a promíchat. Zatoužíte-li po jiném, světlejším odstínu, je na místě barvu smíchat s bílou. Řiďte se podle návodů na obalu a stoprocentně neuděláte chybu.

Budete-li kupovat barvu, je dobré také vědět, jak velké prostory budete vymalovávat. Ať vám potom barva nezbude nebo naopak nechybí. Včas si také zajistěte vhodné pomůcky. Jedná se zejména o štětky, ale i válečky či třeba stříkací pistole. Některé nabízené barvy se mohou pochlubit i příjemnou, aromatickou vůní!

Aktuálně se nejčastěji setkáváme s jednobarevnými zdi, výjimku však nepředstavuje ani místnost, kde se na zdech objeví dvě vhodně nakombinované barvy. Moderní jsou i jakési „cákance“, které nejrůznější metodou, například pokropením zdi štětcem nebo vymáčknutí barvy z houbičky, zajistí atypičnost bydlení! Zaměřit bychom se zcela jistě měli i na nábytek, který bude v místnosti použit. Všechno by k sobě mělo tak nějak ladit. Ať již je vaše představa jakákoliv, určitě dejte na váš cit, ničeho se nebojte a máte-li chvíli čas, pusťte se do práce, která zajisté přinese vytoužený výsledek.

Tags : výmalba

Komentáře k článku