close
no thumb
vacuum-cleaner-for-pet-hair
Časté vysávání omezí množství zvířecích chlupů v domácnosti

Mít doma mazlíčka je nejen radost, ale i starost. Kočky i pejskové línají a jejich chlupy se zabodávají do koberce, ulpívají na sedačce a oblečení, válejí se po podlaze a v rozích se tvoří chuchvalce srsti. Pokud si mazlíčka pořídíte, buďte si jisti, že problémům s chlupy se nevyhnete. Kdo by chtěl posadit návštěvu do sedačky, která mu zanechá na zadku nános chlupů nebo si obléct pořádně chlupatý svetr? Zvířecí chlupy je sice otrava uklízet, ale váš mazlíček vám to jistě vynahradí jinak.

Chlupy kam se podíváte

Vysávání – způsob úklidu, který mnozí nesnášejí. Pravidelné vysávání vám pomůže eliminovat množství chlupů v domácnosti. Základem je vlastnit výkonný vysavač s kartáči nebo rotačními hlavicemi, abyste si byli jisti, že i nejkratší chloupky budou vytaženy z koberce nebo čalounění. Existují i vysavače určené přímo na likvidaci zvířecích chlupů. S těmi pak můžete jednoduše a šetrně povysávat i vašeho psa. Další možností, jak se zbavit chlupů, jsou různé typy válečků, které mají přilnavý nebo lepivý povrch a fungují na velmi jednoduchém a efektivním principu. Oblečení můžete zbavit chlupů pomocí pracích kuliček při praní nebo za použití obyčejné houbičky na nádobí. V sušičce se foukáním horkého vzduchu rovněž velmi účinně zbavíte nežádoucích chlupů.

images
Válečky posbírají chlupy na čalouněném nábytku

Vaši mazlíčci za pouštění chlupů nemohou. Pro vzorný pořádek je potřeba opravdu často vysávat nebo zametat. Určitě se lépe udržují plovoucí podlahy než koberce a kůže než klasické čalounění. Při výběru domácího mazlíčka byste tedy měli myslet i na tento faktor. Pokud nechcete po pejskovi nebo kočce moc uklízet, zkuste si zakoupit takovou rasu, která líná minimálně nebo vůbec. Což takhle naháč?

Tags : nábytekvybavení bytu

Komentáře k článku