close

Váš dům nestojí ve vzduchoprázdnu. Musí dokonale zapadat do okolního prostředí. Tvoří ho nejenom budova, ale i zahrada a její oplocení. Všechno dohromady by proto mělo příjemně ladit.

Ploty ladí s architekturou stavby

Bude se vám proto hodit tip na ploty z různých materiálů, ze kterých můžete vybírat ten pravý, který vytvoří s architekturou vašeho domu jednotný celek. Nabídka je opravdu široká, tvoří ji celkem 24 základních motivů plotů. Ploty rozdělujeme na čtyři typy:

  • Laťkové,
  • Tyčkové,
  • Kombinované,
  • Okenicové.

Výhodou je, že si můžete u každého typu plotu vytvořit vlastní řešení přesně podle svých představ, takže se vaše bydlení promění v zajímavý architektonický soubor.

shutterstock_132771488

Brána ve stylu plotu

Součástí oplocení samozřejmě mohou být i brány a branky. Brána pro váš dům je součástí celku a tímto způsobem k ní také přistupujeme. Vyrábí se ve stejném stylu jako plot a proto k němu dokonale ladí.  Nabízí se tři typy bran:

  • Posuvné,
  • Samonosné,
  • Křídlové.

Ovládání bran probíhá dvěma způsoby, buď dálkově pomocí automatických motorů, nebo ručně bez pohonu.

Osvětlení města může být úsporné

Lhostejný vám samozřejmě nemůže být ani veřejný prostor, který se kolem vašeho domu nachází. Nejmodernější pouliční LED osvětlení dokazuje, že osvětlení ulic může být úsporné, vkusné, bezpečné a nemusí obtěžovat okolí přesvětlením, kdy například velmi často proud světla vniká i do oken soukromých domů, což je velmi nepříjemné. Nové osvětlení dokáže podle případové studie a konkrétní realizace ve slovenském městě Senec ušetřit až 63 % energie. Návratnost celkové investice je osm let, což tvoří velmi příznivou bilanci. Velmi jednoduchá je i manipulace se světly a jejich výměna. Projekt díky své úspornosti získal ocenění LED město roku 2014 ve střední a východní Evropě. Je vzorem i pro další města.

Marks

The author Marks

Leave a Response