close
Koupelny

Zařizování chytré koupelny: Zástěna nebo závěs! Co je lepší a čemu dáte přednost?

Závěs či zástěnaTaková sprška po ránu dokáže člověka náramně povzbudit. A to především v případech, kdy po příjemné osvěžující ranní spršce musíte vzít do ruky mop nebo hadru a celou koupelnu vytřít, protože máte vodu úplně všude. Je vám tato situace povědomá? Pokud se vám ranní rozcvičky příliš nelíbí, zkuste vodu udržet ve vaně nebo ve sprše. Nebojte se,  jde to i za pár korun. Bohužel ne každý má v koupelně tolik prostoru, aby v ní mohl mít jak vanu, tak i sprchový kout. Velmi často je proto klasická vana využívána i ke sprchování. Tím ale vzniká další problém: Voda cáká všude. I když si dáte při sprchování sebevětší pozor, vodu ve vaně jednoduše neudržíte. Existují ale dvě možnosti, jak se tohoto problému zbavit: zástěna nebo závěs. Která varianta je pro vás lepší?

Chcete změnu?

Závěsy u mě doma v žádném případě! Zastáváte i vy tento názor? Spousta lidí se závěsům vyhýbá díky špatným vzpomínkám na školní léta, kdy byly závěsy součástí internátních koupelen. Šedivé kusy látky, které nezdobilo nic jiného, než půl metru dosahující zelená plíseň. Takhle většina lidí závěsy vnímá. A to je škoda. V dnešní době už je všechno jinak. Závěsy se dají pořídit za pár koruncena se pohybuje od 200,-Kč výšea navíc je můžete s klidným srdcem vyprat.

Materiály

Rozhodnete-li se dát šanci závěsům, budete moci vybírat ze tří druhů materiálů. Co se ceny týče, odvíjí se především od materiálu. Nejlevnější variantou jsou závěsy vyrobené z PVC, střední kategorii pak představují závěsy polyesterové a onu nejvyšší a zároveň nejdražší příčku obsadily závěsy ze speciálně upravené textilie. Právě poslední možnost vypadá nejlépe, ovšem musíte si za to připlatit. Závěsy z textilie vás přijdou na 500,- až 700,- Kč. Kdo ale touží po dokonale sladěné koupelně, může si pořídit závěsy z froté, jež jsou z vnitřní strany pogumované a tudíž nepropouští vodu.

Více peněz – více užitku!

Samozřejmě ne každý přišel na chuť závěsům. Hodně lidí odmítá svůj názor na ně změnit. Patříte-li mezi ně a chcete do své koupelny pořídit něco, co ochrání podlahu před cákající vodou i v případě, kdy vám sprcha vypadne z ruky, zaměřte svou pozornost na zástěny. Na výběr máte ze dvou druhů: plastová nebo skleněná. Ovšem plastová zástěna je natolik neoblíbená a má v sobě tolik záporných vlastností, že si ji domů stejně nikdo nepořizuje. Možná vás napadá námitka, že se koupelnové zástěny vyrábí z modifikovaného plastu, tzv. SANu. A když se nejedná o nic obyčejného, mělo by to přece vydržet! Pravdou ale zůstává, že je plast velice náchylný na poškrábání i jiné mechanické poškození. Takže rozhodně nebrat.

Tags : zástěnazávěsy

Komentáře k článku