close
Zařizování domu

Zařizování domuZařídit si bydlení doslova podle svého je sen drtivé většiny lidí. Někomu se to nepodaří za celý život, někdo to štěstí ale má a přeci jen se do zařizování svého vysněného domu pustí. Čeká na vás poslední úkol a vy už se nemůžete dočkat, jak si své hnízdečko zařídíte? Možná jste si více než jisti, že si do tohoto procesu nenecháte nikým mluvit. A to ani rodinou a ani architekty. Dejte si ale pozor, abyste ve finále nebyli spíše zklamaní, než nadšení. Být originální, do svého bytu či domu vtisknout svůj ojedinělý styl a zrealizovat si tak všechny své představy je sice fajn. Ale zároveň je velice důležité držet se základních pravidel.

Dispoziční řešení

Zdá se vám nápad s umístěním ložnice do přízemí a kuchyně naopak do patra zajímavý, originální a lákavý? Možná jste nad podobným řešením také uvažovali. Což o to – myšlenka je to sice krásná, ale zároveň velice špatná. Proč? Zkuste si spočítat, kolikrát za den potřebujete něco v kuchyni a naopak jak málo využíváte ložnici. Nebo si představte situaci, kdy k vám na návštěvu přijde babička, kterou trápí klouby a schody zvládá jen stěží. I v nejnápaditějším domě by měla zůstat veřejná zóna. Co to znamená? Kuchyň, jídelna, obývák, pracovna a případně i pokoj pro hosty by se měly nacházet v přízemí.

Propojení kuchyně s obývákem

Zařizování domuNejčastěji se s otevřeným interiérem setkáte v případě propojené kuchyně s obývacím pokojem. Stejná podlaha, stejný nábytek, stejné barvy – to jsou zásady, kterých byste se při zařizování tohoto interiéru měli držet. Proč? Jinak tento prostor nikdy nebude vypadat jako jedna ucelená místnost.

Přeplácané množství stylů

Nadchla vás moderní a jednoduchá kuchyň, ale zároveň toužíte po starožitně zařízeném obýváku s nábytkem po vaší babičce? Pak věřte, že zrovna tohle řešení nebude ta nejlepší volba. V celém interiéru byste měli dodržet jeden styl. Co to pro vás znamená? Musíte se rozhodnout, zda dáte přednost moderně či klasice. Jejich kombinace je nevhodná. Proč? Vzhledem k tomu, že přes den budete nechávat dveře z místností do místností otevřené, celý prostor bude vypadat nesourodě. Toužíte po kompromisu? Pak si v různých stylech zařiďte jednotlivá patra.

Tags : obývací pokoj

Komentáře k článku