close
Spolupráce

Zatéká vám při dešti pod omítku? Je třeba to vyřešit!

K.Chocholy 2

Léto je v plném proudu, avšak asi každý z nás si všiml, že je letos opravdu bohaté, alespoň na některých místech, především na přívalové srážky. V podstatě podobné problémy, jako průtrž mračen může však v oblasti bydlení způsobit i dlouhotrvající déšť. V obou případech se vlivem špatně vyřešené izolace stává, že voda vniká pod omítku a mnohdy nejen tam. Dochází k prosáknutí stěn a zvýšení vlhkosti, což se mimo jiné projevuje i výskytem plísně.

Zateplení fasády snižuje náklady za energie, ale řeší z části i vlhkost /
Zateplení fasády snižuje náklady za energie, ale řeší z části i vlhkost /

Vlhké zdi, jak v místech venkovních, tak i interiérových, jsou častými neduhy, které vedou ke zhoršené kvalitě bydlení, mohou mít vliv i na zdravotní problémy. Vlhko je třeba vždy urychleně odstranit a následně zajistit, aby se mu v budoucnu předcházelo. Řešením je revitalizace panelových domů, případně odvlhčování rodinných domků, chat či chalup.

Popřemýšlejte o zateplení a vhodné izolaci

Základním předpokladem v úspěšném boji proti vlhkosti v interiéru jsou správné vodotěsné izolace. Přijde vhod i zateplení fasád. Největší komplikace jsou v případech plochých střech. Tam se totiž často voda více hromadí a tak rychle, někdy dokonce vůbec, neodtéká. Lehko tak dochází k jejímu prosáknutí do zdiva, hlavně v těch situacích, kdy střechy nejsou dostatečně zaizolované. Izolace plochých střech je však náročnou činností, se kterou se vyplatí obracet na odborníky.

Každá střecha musí být vhodně zaizolována, zvláště pak plochá střecha /
Každá střecha musí být vhodně zaizolována, zvláště pak plochá střecha /

Ve všech výše zmíněných případech vám může pomoci společnost Ekisys z Jindřichova Hradce. Ekisys se může pochlubit zkušeností a odborným přístupem. Veškeré práce jsou odvedeny na té nejvyšší úrovni, vždy si tak můžete být jisti, že už vás deštivé léto, ale i jakékoliv jiné roční období, nemůže rozházet. Doma vám bude zkrátka příjemně, budete ve zdravém a suchém prostředí!

Tags : zateplení

Komentáře k článku