close
Spolupráce

Zpevnění svahu pomocí gabionových plotů

Gabion_ploty

Svahy lze zpevňovat několika způsoby. Jedním z nich je zajištění svahu pomocí gabionových plotů – jinak řečeno gabionů. Pro mnohé se může jednat o neznámý pojem, ale určitě se s ním již mnoho lidí setkalo v reálném životě. Jedná se o ty kovové konstrukce, které se nacházejí v městech, na parkovištích nebo i u obytných domů.

Gabionové ploty
Gabionové ploty

Výhody gabionů

Gabiony jsou kovové konstrukce, které jsou vyrobeny ze svařených ocelových sítí a zároveň jsou ochráněny antikorozní úpravou. Jejich výplň je z přírodního nebo lomového kamene. Jejich hlavní účel je právě pro vyztužení a zpevnění svahu. Svou konstrukcí snižují tlak, jelikož propouštějí a absorbují energii vody. Antikorozní úprava dodává gabionům několikaletou životnost, udává se až několik desítek let. Jsou nenáročné na údržbu, není třeba je natírat a ani izolovat. Jsou nenáchylné na poškození mrazem a zároveň jsou pružné. Lze je tak montovat při horších podmínek, tedy v zimě i za deště. Díky své technologii lze gabiony kdykoliv rozšířit o další části. Asi nejvíce je ceněna nižší pořizovací cena ve srovnání s klasickými gabionovými konstrukcemi. Ocení je i ti, kteří si zakládají na moderním vzhledu a estetickém dojmu. Gabiony vytváří krásný přírodní dojem.

Gabiony dodají vašemu bydlení soukromí před zvídavými sousedy, bezpečnost proti vnějším vlivům, ale také vynikající izolační hlučnosti.

Autor Jaroslav