close

Pokud se mluví i financování vlastního bydlení, je to obvykle spojeno s úvěrovými produkty, které jsou v tomto směru poměrně často doporučované. Pokud nad nimi přemýšlíte i vy sami, podívejte se společně s námi na to, jak si vybrat ten správný úvěr, se kterým budete stoprocentně spokojeni.

shutterstock_240179719

Ujasněte si, co budete potřebovat

To je v danou chvíli tím skutečně nejdůležitějším, co jenom budete muset udělat. Pokud máme být konkrétní, tak platí, že možnosti využití úvěru jsou různé. Nejčastěji se může jednat o:

  • Stavbu nebo koupi nemovitosti
  • Rekonstrukci nemovitosti
  • Nákup spotřebičů a vybavení do interiéru

Od toho se následně odvíjí i výběr správného finančního produktu. Zatímco na první možnost je ideální hypotéka, na druhou může pomoci běžná bankovní či nebankovní půjčka. U možnosti prostřední máme na výběr, a to podle plánovaného finančního rozsahu.

Pozor na případné zástavy

Pokud se mluví o půjčkách a nemovitostech, velmi často se zde mluví o možných zástavách. Ty jsou poměrně klasické u hypoték, ale na druhou stranu jsou i takové úvěrové produkty, kde je zástava poměrně zbytečná. Na druhou stranu platí, že když se rozhodneme ručit, je pro nás k dispozici půjčka bez prokázání příjmů. V takovém případě má poskytovatel jistoty spojené právě se zástavou a tak jakékoliv prokazování příjmů, ani jiné informace o naší bonitě nepožaduje.

Na druhou stranu platí, že pokud nebudeme schopni splácet, nebo se s několika splátkami zdržíme, má k naší nemovitosti skutečně velmi snadnou cestu, než pokud by vyžadoval zaplatit naše závazky běžnou cestou. I to je nezbytné vzít v potaz.

Úroky nemusí být vždy výhodné

Pokud se podíváme na půjčky na bydlení v souvislosti s úrokovými sazbami, musíme objektivně říci, že ty nemusí být za všech okolností výhodné. Je sice pravdou, že neustále klesají sazby u hypoték, což je velmi pozitivní zprávou. Na druhou stranu stále rozhoduje jak případné hodnota ručené nemovitosti, tak rozhoduje také bonita samotného žadatele. Pokud má dobrý plat a čistou finanční minulost, mohou být úrokové sazby nízké.

Pokud se ale jedná o osobu, která má několik konkrétních problémů, je přirozeně nutné zohlednit to právě ve výši úrokových sazeb. Takové půjčky pro dlužníky sice mohou být cestou, jak daná osoba peníze získá, ale jsou i cestou, jak počítat s celkem vysokými úrokovými sazbami. Ty se mohou týkat hlavně lidí, kteří:

  • Mají záznam v bankovním nebo nebankovním registru
  • Měli exekuci
  • Vyhlásili osobní bankrot

Mějte jasno v tom, zda zvládnete splácet

S každým úvěrem jsou spojeny splátky. Při sestavování konkrétního kalendáře je nezbytné mít jasno v tom, zda jako žadatelé zvládnete své závazky plnit, nebo nikoliv. U těch největších úvěrů platí, že je třeba splácet třebas i několik desítek let. A proto je dobré mít jasno v tom, kolik bude v našich možnostech nejenom nyní, ale kolik bude v konkrétních možnostech i v budoucnu. Na druhou stranu jsou i úvěry, jako je nebankovní půjčka ihned na účet, kde se případnými splátkami nemusíme nijak složitě zabývat. A to samozřejmě z toho důvodu, že je možné úvěr zaplatit jednorázově. Na druhou stranu platí, že jeho výše se hodí hlavně v situacích, kdy je naším cílem pouze nákup nového spotřebiče za pár tisíc korun.

Pozor na poskytovatele

Těch dnes najdeme na současném trhu na několik desítek. A to jak v segmentu bankovním, tak i nebankovním. V obou případech je třeba zjistit si, zda má férové podmínky a přístup ke každému klientovi je odpovědný, s možností individuálního jednání. U nebankovních společností jistě potěší hlavně snadné získání peněz, bez různých složitostí. Naopak u bankovních půjček může nadchnout hlavně možnost dosáhnout na výhodné, tedy samozřejmě na nízké úrokové sazby.

Tags : nebankovní půjčka ihned na účetpůjčky pro dlužníky
Marks

The author Marks

Leave a Response