close

Minimalistické pojetí našich interiérů může působit nudně či fádně, pokud mu nedodáme trochu energie, šťávu, šmrnc. K tomu nám buď poslouží psychologie barev nebo učení feng shui, díky němuž můžeme pracovat s konkrétními energiemi, očišťovat domov od negativních a dodávat pozitivní.

Především je důležité dobré proudění životadárné energie čchi, abychom se necítili unavení, vyčerpaní, v depresi nebo dokonce neměli zdravotní potíže nebo narušené vztahy. Proto je správné mít střed domova vždy volný a průchozí.

Správná energie je ta pozitivní

Domov je místo, kam se chodíme skrýt před nebezpečím, odpočíváme zde a nabíráme sil, je to místo, kde potřebujeme hodně pozitivní životní energie a optimismu. V tom nám pomůže:

  • Oranžová barva, především v podobě devíti pomerančů na míse uprostřed stolu. Devítka i pomeranč symbolizují štěstí, tedy vám tato kombinace vnese do místnosti energii štěstí.
  • Živé květiny a rostliny vnášejí do interiéru energii růstu, působí velmi blahodárně. Naopak umělé květiny životní energii blokují, měli byste se jich zbavit.
  • Žlutá barva slunce vyjadřuje svobodu a aktivuje intelekt a kreativitu. Jde o barvu plnou optimismu.
  • Energie vody je spojována s penězi a s blahobytem. Mějte vždy opravené vše, co se týká vody, odtoky byste měli mít přikryté, aby vám peníze “neodtékaly odpadem”. Interiéru prospěje fontánka či malá vodní kaskáda  mezi květinami.
  • Nejvýraznější barvou života a energie je červená. Použijte ji všude tam, kde potřebujete být čilí a aktivní.

Energii si můžete i vyčistit

Všude se můžou objevit i negativní energie a je třeba je vyčistit, nebo pomoci té pozitivní proudit všude tam, kde ji potřebujeme.

  • Zrcadlo pověšené na zdi proti dveřím může životní energii poslat zase dveřmi pryč, proto je to místo pro jeho zavěšení naprosto nevhodné.
  • Pokud si chcete udržet pozitivní energii v ložnici, nestavte si postel proti dveřím ani pod okno.
  • Na vyčištění energie jsou velmi vhodné kameny, především křišťál nebo ametyst. Měly by být nebroušené a stačí je jen tak položit do blízkosti zdroje negativní energie, například elektrospotřebičů.
Tags : energie feng shuienergie v interiérupozitivní energieproudění energie v bytěživotní energie
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response