close
KoupelnyTipy & Triky

Chcete koupelnu v podkroví? Poradíme vám nač si dát pozor

Bez názvu

Bydlení v podkroví je jistě snem řady z nás. Zkosené stropy, přiznané trámy, střešní okna, jimiž do místností proniká světlo z úplně jiného úhlu, než je obvyklé a vytváří úplně jinou, kouzelnou atmosféru. Vybudovat si byt v podkroví ale není až tak jednoduché. Například když jde o koupelnu.

Koupelna v podkroví, zvlášť když je správně navržená, může být opravdovým skvostem vašeho bydlení. Záleží jen na tom, aby vše bylo na svém místě a zaručovalo tak funkci i pohodlí. Na co si tedy dát pozor?

Koupelna pod střechou

Největším problémem při zařizování bytu jsou pravé ty zkosené stropy. Jenže nás dost limitují, pokud jde o rozmístění nábytku a dalšího vybavení koupelny. Především nic neumísťujeme pod maximální výškou stropu, toto místo musí zůstat pro bezproblémový průchod. Jenže ani pod šikminy není možné postavit všechno: sprchový kout potřebuje vyšší místo, když pod zkosený strop postavíte vanu, hrozí vlhnutí stropů od stoupající páry. A také hrozí, že se bouchnete do hlavy, když z ní budete vylézat.

Sprchový kout v podkroví

Nechcete se ho vzdát, ale on se vám pod střechu nevejde – to bývá nejčastější důvod, proč se ho nakonec obyvatelé podkroví vzdávají. Ale není to nutné, existují způsoby, jak si dopřát sprchový kout v podkrovní koupelně. Například si ve sklenářství necháte uříznout sprchovou zástěnu přesně na míru, podle zkosení střechy. Nebo si navrhnete vlastní sprchový kout, který bude oddělený od zbytku koupelny jen pomocí příčky. V takovém případě nemusíte žádné zkosení řešit.

Okna v koupelně budou nezbytná

Výhodou střešních oken je fakt, že k vám nemůžou nakukovat sousedi. V koupelně jsou navíc okna opravdovou nezbytností, odvádějí totiž nahromaděnou vlhkost a tím zabraňují případnému výskytu plísně. A jistě oceníte tu spoustu světla a nebe na dosah, kdykoliv si dopřejete relaxační koupel.

A pokud jde o tu vlhkost, není úplně vhodné zařizovat koupelnu dřevěným nábytkem. Ani ty obdivované trámy se v koupelně příliš nehodí. Jestli je tam chcete mít, je nezbytný hydroizolační nátěr.

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

1 Comment

Komentáře k článku